Partner serwisu

Finlandia: Midnight Hawks w urodzinowym malowaniu

Emilia Derewienko 21.12.2020

Finlandia: Midnight Hawks w urodzinowym malowaniu
fot. Finnish Air Force
Fińskie Siły Powietrzne świętowały ostatnio 40. rocznicę samolotu szkoleniowego Hawk w Finlandii. Maszyna zaprezentowała się w odświętnym, niebiesko-białym malowaniu.
Uroczystość odbyła się w Air War School w Tikkakoski. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią COVID-19, część gości uczestniczyło w imprezie za pomocą telekonferencji. Mimo, że maszyna osiągnęła już taki wiek, jak podkreśla fińskie dowództwo, nadal spełnia wszystkie wymagania dotyczące szkolenia lotniczego. Nie ma też w obecnej chwili żadnych planów, aby zastąpić Hawk-a innym samolotem.

Podczas uroczystości zaprezentowano również Hawk-a HW-340, który otrzymał odświętne niebiesko-białe malowanie i został niedawno oddany do szkolenia po modyfikacji kabiny. Maszyna ma występować w składzie Midnight Hawks na pokazach lotniczych.

Midnight Hawks to zespół akrobacyjny sił powietrznych Finlandii, założony w 1997 roku. Stacjonuje w bazie wojskowej w Kauhavie. Zespół od początku wykorzystuje samoloty szkolne BAE Hawk, które nie posiadają barw zespołu ponieważ na co dzień służą w Fińskich siłach powietrznych jako samoloty szkoleniowe.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony