Partner serwisu

Fatalny luty SAS. 20 proc. mniej podróżnych niż w styczniu

Rafał Dybiński 09.03.2021

Fatalny luty SAS. 20 proc. mniej podróżnych niż w styczniu
fot. SAS/Twitter
Linie lotnicze Scandinavian Airlines System (SAS) obsłużyły w lutym bieżącego roku 225 tys. pasażerów – poinformowano w oficjalnym komunikacie. 
To spadek o 20 proc. w porównaniu tylko do stycznia. Wówczas nordycki przewoźnik obsłużył 280 tys. podróżnych. Wynik lutowy SAS jest oczywiście dużo gorszy w odniesieniu do lutego 2020 roku. Liczba pasażerów spadła bowiem w analogicznych miesiącach na przestrzeni roku aż o 89 proc.

Oferowanie ASK nordyckiego przewoźnika w lutym 2021 roku było niższe o 16 proc. w stosunku do samego stycznia. To oznacza z kolei spadek o 81 proc. w odniesieniu do analogicznego miesiąca z 2020 roku.Wskaźnik wypełnienie samolotów był na poziomie 25,8 proc. To mniej o kolejne blisko 5 proc. w stosunku do samego stycznia. W odniesieniu do lutego 2020 roku oznacza to spadek o 39,3 proc.

– Ograniczenia w podróżowaniu nadal wpływają znacząco na popyt. To spowodowało dalsze korekty oferowanych destynacji oraz odlotów w lutym - podkreślił Rickard Gustafson, prezes nordyckiego przewoźnika.

– Wyższy popyt na usługi cargo pozwolił zrównoważyć międzykontynentalną działalność. Niemniej zanotowaliśmy bardzo niski wskaźnik wypełnienia samolotów, chociaż nasze operacje w Skandynawii czy Europie ustabilizowały się na poziomie 40 proc. To o cztery punkty procentowe więcej niż w styczniu – wyjaśnił Gustafson.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony