Partner serwisu

FACC dostarcza pierwszą strefę wejściową dla nowej kabiny A320 Airspace

Avgeek 08.11.2020

FACC dostarcza pierwszą strefę wejściową dla nowej kabiny A320 Airspace
Fot. FACC
Austriacka firma z branży lotniczej FACC dostarczyła swoją pierwszą część wejścia do samolotu opracowaną specjalnie dla airbusa A320neo. Dwa lata temu firmie FACC powierzono opracowanie strefy wejścia dla nowego układu wnętrza Airspace znanego już m.in. z samolotów A330neo.
FACC jest jednym z wiodących na świecie dostawców lekkich komponentów i wnętrz dla nowoczesnych samolotów pasażerskich. Od ponad 25 lat Airbus zamawia znaczną część kabiny pasażerskiej swojej rodziny A320 wyłącznie od firmy FACC. Wraz z pierwszą dostawą kompletnego obszaru wejścia do kabiny samolotu A320 znanej pod nazwą Airspace, FACC nie tylko rozszerza swoją wieloletnią udaną współpracę z Airbusem, ale także poszerza portfolio produktów w zakresie wnętrz kabin pasażerskich.

Pomimo zawirowań wywołanych przez pandemię COVID19, przemysł lotniczy realizuje jasną strategię na przyszłość. Dzięki dużej sile innowacji konsekwentnie branża pracuje nad tym, aby loty były jeszcze bardziej wydajne, zrównoważone, bezpieczne i komfortowe. Jako międzynarodowy lider technologii, FACC odgrywa ważną rolę w tym zakresie. W połowie 2018 r. Airbus zlecił austriackiej firmie opracowanie i produkcję strefy wejścia do kabiny samolotu dla modeli A320/A320neo. Po intensywnej fazie rozwoju, pierwsza z nich została dostarczona do zakładów Airbusa w Hamburgu. Bezpośrednio po pierwszej dostawie, FACC rozpocznie produkcję seryjną nowej części wnętrza.

– Airbus zaufał firmie FACC w zakresie wnętrz swoich modeli A320. Od kilku lat współpracujemy jako bliscy partnerzy. Cieszę się, że wkrótce po dostawie tego innowacyjnego rozwiązania dla wnętrz, które jest nowe w portfolio produktów FACC, będziemy mogli rozpocząć produkcję seryjną – mówi Robert Machtlinger, dyrektor generalny FACC AG. Prace rozwojowe zostały przeprowadzone zgodnie z napiętym harmonogramem i uznane za bardzo złożone.

Całkowicie przeprojektowany obszar wejścia na pokład A320 szczyci się wysokiej jakości wzornictwem, wyrafinowanym wyglądem i stanowi istotny wkład w konsekwentną optymalizację masy przy użyciu innowacyjnych materiałów kompozytowych z włókien. Dzięki wyrafinowanej integracji systemu oświetlenia, zwanego "Hero Light" i nowo wprowadzonego przez Airbusa w kabinie samolotu, tworzona jest całkowicie wyjątkowa i przyjemna atmosfera wnętrza dla pasażerów – i to od strefy wejścia, przez główną kabinę, aż po tylną strefę część kabiny samolotu.

Strefa wejścia na pokład jest pierwszym elementem, który pasażerowie zauważają podczas wsiadania do samolotu. Rozwiązania techniczne tworzą unikalny styl estetyczny, a także wysoki poziom komfortu i dobrego samopoczucia oferowany przez nową kabinę Airspace, zapewniając w ten sposób przekonujące pierwsze wrażenie. Nowa kabina Airspace by Airbus oferuje więcej przestrzeni osobistej, większe schowki na bagaże, zaawansowane oświetlenie kabiny LED i najnowocześniejszy pokładowy system rozrywki i łączności.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony