Partner serwisu

FAA zleciła kontrole ponad 9300 boeingów 737

Rafał Dybiński 19.07.2021

FAA zleciła kontrole ponad 9300 boeingów 737
fot. Piotr Bożyk
Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) zleciła kontrole ponad 9300 boeingów 737 pod kątem możliwych awarii przełączników ciśnienia w kabinie – informuje Agencja Reutera.
Wydana dyrektywa przez organ regulacyjny Stanów Zjednoczonych dotyczy konieczności przeprowadzenia dodatkowych testów w 2502 samolotach zarejestrowanych w USA. Problem obejmuje jednak w sumie aż 9315 odrzutowców eksploatowanych na całym świecie.

FAA wyjaśniła, że awaria przełączników może spowodować, że system ostrzegania w kabinie nie zostanie aktywowany, jeśli maszyna przekroczy wysokość 3050 metrów (10 tys. stóp), w którym to momencie poziom tlenu może stać się niebezpiecznie niski. Dodatkowe testy muszą zostać przeprowadzone maksymalnie w ciągu 90 dni od wejścia w życie dyrektywy i zanim odrzutowce wylatają 2000 godzin.

Boeing dokonał wstępnego rozpoznania usterki i zapewnił, że nie wpływa na bezpieczeństwo lotu. Niemniej według FAA wskaźnik awaryjności przełączników jest znacznie wyższy niż wcześniej oszacowano, dlatego zlecono kontrole. Regulator z USA nie posiada jeszcze wystarczających informacji, żeby określić przyczynę takiego wysokiego stopnia usterek.

Na początku bieżącego tygodnia FAA ujawniła także wady w pobliżu nosa niektórych boeingów 787. Dreamlinery mają zostać naprawione przed wznowieniem dostaw. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony