Partner serwisu

FAA proponuje nowe metody szkolenia pilotów B737 MAX

Emilia Derewienko 07.10.2020

FAA proponuje nowe metody szkolenia pilotów B737 MAX
Fot. Boeing
Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) opublikowała we wtorek projekt raportu w sprawie zmienionych procedur szkoleniowych dla Boeinga 737 MAX. To kluczowy krok w kierunku ostatecznego powrotu samolotu do służby – podaje Agencja Reutera.
FAA oświadczyła, że projekt raportu Rady ds. Standaryzacji Lotów będzie otwarty do publicznego komentowania do 2 listopada, zanim procedury zostaną zakończone. We wniosku dodano nowe wymagania szkoleniowe, dotyczące systemu bezpieczeństwa o nazwie MCAS, który bezpośrednio przyczynił się do dwóch katastrofa Boeingów 737 MAX. Zginęło w nich łącznie 346 osób. Po tragicznych wypadkach, MAX-y na całym świecie zostały uziemione w marcu 2019 roku.

Agencja wymaga wprowadzenia nowych zabezpieczeń do podsystemu, w tym odbierania danych z dwóch, a nie jednego czujnika. Pod takim warunkiem B737 MAX będzie mógł powrócić do służby. Wiele wskazuje na to, że stanie się to jeszcze w tym roku.

Także piloci, przed całkowitym wznowieniem lotów, będą musieli przejść nowe szkolenie na symulatorze – w tym szkolenie w zakresie sytuacji alarmowych w kabinie pilota w nietypowych warunkach. Będą również ćwiczyć jak odpowiednio reagować na stabilizator i przejść szkolenie w zakresie awarii czujnika AoA.

Teraz FAA musi sfinalizować wymagania dotyczące aktualizacji oprogramowania i innych zmian w MAX-ach. Dopiero wtedy agencja będzie mogła udzielić zgody na powrót tych samolotów, co możliwe, że nastąpi w listopadzie tego roku. Pozwoliłoby to na wznowienie przez MAX-y lotów komercyjnych przed końcem 2020 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Problemy Boeing 737 MAX
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony