Partner serwisu

FAA bada wady produkcyjne B787. Usterki mogą dotyczyć 900 maszyn

Rafał Dybiński 08.09.2020

FAA bada wady produkcyjne B787. Usterki mogą dotyczyć 900 maszyn
fot. Piotr Bożyk
Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) bada wady produkcyjne niektórych Dreamlinerów – informują Agencja Reutera i Wall Street Journal. Organ regulacyjny Stanów Zjednoczonych jednocześnie przekazał, że jest za wcześnie, aby stwierdzić czy Boeingi 787 będą wymagały nowych kontroli. Usterki mogą jednak dotyczyć aż 900 maszyn.
Producent z Chicago ujawnił jeszcze w sierpniu, że linie lotnicze obsługujące Dreamlinery wycofały z eksploatacji osiem samolotów. Powodem były dwa zgłoszone problemy w tylnych sekcjach kadłuba.

Osoby zaznajomione ze sprawą uważają, powołując się również na notatkę rządową, że FAA może teraz domagać się inspekcji setek odrzutowców. To efekt kłopotów z produkcją w jednym zakładzie Boienga. – Jest zbyt wcześnie na spekulacje – podkreślono w oświadczeniu FAA. – Sprawdzamy samoloty, aby upewnić się czy wszystkie usterki zostały rozwiązane przed dostawą – dodano w krótkim komunikacie.

Boeing wyjaśnił, że niektóre samoloty mają podkładki, które nie mają odpowiedniego rozmiaru, a powierzchnie innych maszyny nie są zgodne z wymaganymi specyfikacjami. Według źródeł Wall Street Journal problemy dotyczą części wyprodukowanych w zakładach w Karolinie Południowej, o czym już wie FAA z informacji od producenta z Chicago.

Nie jest jasne ile samolotów może mieć tylko jeden z dwóch zgłoszonych problemów. Osoba zaznajomiona ze sprawą stwierdziła jednak, że dyrektywa bezpieczeństwa może potecjalnie objąć nawet 900 Dreamlinerów dostarczonych przewoźnikom na całym świecie od 2011 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony