Partner serwisu

Ewakuacja dyplomaty z Delhi (Indie). Wykorzystano samolot PLL LOT

Redakjca 25.04.2021

arrow
arrow
Ewakuacja dyplomaty z Delhi (Indie). Wykorzystano samolot PLL LOT
fot. RCB
Ewakuacja dyplomaty z Delhi (Indie). Wykorzystano samolot PLL LOT
Ewakuacja dyplomaty z Delhi (Indie). Wykorzystano samolot PLL LOT
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało o ewakuowaniu chorego na COVID-19 polskiego dyplomaty z Indii. W operacji wykorzystany został Boeing 787 Dreamliner PLL LOT.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) poinformowało, w niedzielę wieczorem, że do Polski dotarł specjalny samolot, na pokładzie którego ewakuowano ciężko chorego na COVID-19 polskiego dyplomatę z Delhi w Indiach. Operację, w której przeprowadzenie zaangażowanych było wiele instytucji, koordynowało RCB, a chory dyplomata, jego żona i czwórka dzieci po przylocie do Warszawy zostali przetransportowani do jednego ze szpitali zakaźnych w stolicy, gdzie zostali objęci opieką lekarską.

- Sytuacja w Indiach jest dramatyczna, nie ma tlenu, nie ma miejsc w szpitalach. Dyplomaci również nie mogą liczyć na pomoc. Niezbędna była więc ewakuacja Polaka do kraju - powiedział płk. Konrad Korpowski, dyrektor RCB.

W przeprowadzenie operacji zaangażowani byli przedstawiciele wielu instytucji: Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Zdrowia, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, Lotniczego Pogotowia Ratowniczego oraz PLL LOT, stąd szczególnie ważne było sprawne skoordynowanie ich działań. Jak informuje RCB operacja była przeprowadzona z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa epidemicznego, wg wytycznych GIS.

Dyplomata wraz z rodziną dotarli do kraju na pokładzie samolotu B787-8 Dreamliner o rejestracji SP-LRF i imieniu Franek użytkowanego przez LOT. Jak nieoficjalnie dowiedział się Rynek Lotniczy, akcję udało przygotować się w ten sposób, że wykorzystany został rutynowy rej cargo realizowany przez LOT.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony