Partner serwisu

EVA Air zawiesiły rejsy barwnymi Hello Kitty Jet

Rafał Dybiński 18.04.2020

EVA Air zawiesiły rejsy barwnymi Hello Kitty Jet
fot. EVA Air
Linie lotnicze EVA Air poinformowały w oficjalnym komunikacie o tymczasowym zawieszeniu rejsów słynnymi maszynami Hello Kitty Jet.
Charakterystycznie wymalowane samoloty z postaciami uwielbianej w Japonii maskotki kota bez ust nie wzbiją się na razie w powietrze do odwołania. Powodem są oczywiście ograniczenia ruchu lotniczego związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Nietuzinkowa kampania EVA Air, która stworzyła słynne "Hello Kitty Jet" i wzbudziła wielkie zainteresowanie, ruszyła w październiku 2005 roku. Pierwszą pomalowaną maszyną był Airbus A330-200. Po roku dołączył do niego kolejny, które początkowo obsługiwały trasy tylko do Japonii, a także do Hongkongu. Oryginalna kolorystyka Hello Kitty została wycofana w 2009 roku, ale wróciła po dwóch latach w przeprojektowanej formie z okazji 20-lecia przewoźnika i odnowienia zainteresowania japońską turystyką. Wówczas charakterystyczne obrazki pojawiły się na kadłubie specjalnie zamówionych Airbusów A330-300.

Pierwsze trzy dedykowane maszyny zyskały wizerunki Hello Kitty z Magic Stars, Hello Kitty Loves Apples oraz Hello Kitty Around the World. Czwarty i piąty odrzutowiec Hello Kitty, wprowadzone na rynek w maju i czerwcu 2012 roku, znane są z kolei jako Hello Kitty Speed ​​Puff i Hello Kitty Happy Music. Dwanaście miesięcy później pojawiła się szósta maszyna z wizerunkiem Hello Kitty Hand in Hand, tym razem na kadłubie Boeinga 777-300ER. Przed pięcioma laty wyruszył w trasy siódmy i ostatni odrzutowiec Hello Kitty, również Boeing 777-300ER, z motywem Shik Star Star o tematyce Kikilala.

Trzy lata temu Hello Kitty z Magic Stars, Hello Kitty Loves Apples i Hello Kitty Around the World zostały zastąpione obrazkami Bad Badtz-Maru Travel Fun, Joyful Dream i Celebration Flight, a Hello Kitty Speed ​​Puff i Hello Kitty Happy Music zostały w ogóle wycofane. Jeden z Airbusów A321 zyskał natomiast wizerunek Gudetama Comfort Flight. Każdy podróżny korzystający z usług Hello Kitty Jet otrzymywał specjalne posiłki oraz gadżety.

Linie lotnicze EVA Air mają swoją główną siedzibę w Taoyuan na Tajwanie. Obsługują połączenia do Azji, Europy, Ameryki Północnej oraz Oceanii. Przewoźnik od 2013 roku jest członkiem sojuszu Star Alliance. Firma dysponuje flotą 82 samoloty, które obsługują 62 destynacje, wliczając trasy towarowe i zatrudnia ponad 11 tysięcy pracowników.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo