Partner serwisu

Eurowings zatrudnią 200 pilotów w Niemczech i kolejnych 50 w Europie

Rafał Dybiński 28.10.2021

Eurowings zatrudnią 200 pilotów w Niemczech i kolejnych 50 w Europie
fot. Eurowings
Linie lotnicze Eurowings zatrudnią przed sezonem letnim 2022 roku około 200 pilotów w samych Niemczech – informuje serwis aero.de.
Przewoźnik z grupy Lufthansy zamierza wówczas obsługiwać rejsy pasażerskie z wykorzystaniem ponad 100 samolotów.

Wcześniej ostrożniejsze plany zakładały operacje lotnicze z pomocą 75 odrzutowców. Coraz odważniejsze prognozy dotyczące odbudowy sektora podróży biznesowych oraz międzynarodowych skłaniają do podjęcia wyprzedzających działań.

Większość z 200 planowanych objęciem zatrudnienia pilotów w Niemczech zamieni po prostu uniformy Germanwings na Eurowings. To uchroni ich przed perspektywą zwolnienia w kwietniu 2022 roku, kiedy wygaśnie pakiet ochronny, wdrożony po upadłości taniego przewoźnika, którego główną bazą była Kolonia. Niskokosztowiec wykonywał przed wybuchem pandemii operacje również z Berlina, Dortmundu, Hanoweru, Hamburga i Stuttgartu.

Rekrutacja Eurowings nie będzie ograniczona jednak tylko do samych Niemiec. Przewoźnik z grupy Lufthansa oferuje jeszcze pracę dla dodatkowych 50 pilotów, którzy zostaną rozmieszczeni w nowych bazach w czeskiej Pradze oraz szwedzkim Sztokholmie, a także w hiszpańskiej Palma de Mallorca na Balearach.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony