Partner serwisu

Eurowings wznowią zimą rejsy do Laponii

Rafał Dybiński 02.07.2021

Eurowings wznowią zimą rejsy do Laponii
fot. Eurowings
Linie lotnicze Eurowings uruchomią w najbliższym sezonie zimowym dwie nowe trasy na północ Szwecji – poinformował tani przewoźnik z grupy Lufthansa w oficjalnym komunikacie.
Połączenia z niemieckim Stuttgartem zyskają Lulea i Kiruna w regionie Laponia. Do ośrodka nad Zatoką Botnicką będzie można przemieścić się dwa razy w tygodniu, a konkretnie w środy i niedziele. Inaugurację trasy zaplanowano na 4 grudnia.

Znana natomiast ze złóż rudy żelaza Kiruna natomiast będzie obsługiwana raz w tygodniu, a konkretnie w soboty. Inaugurację tej trasy zaplanowano natomiast na 4 grudnia. Oba połączenia będą realizowane do końca marca 2022 roku.

Niemcy w ostatniej dekadzie ustępują jedynie Norwegom pod względem liczby międzynarodowych gości przybyłych do szwedzkiej części Laponii. W latach 2013-2019 liczba turystów znad Renu i Łaby w tym regionie Skandynawii wzrosła bowiem o prawie 40 proc.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 sprawiła jednak, że statystyki w 2020 roku spadły o 44 proc. Być może wszystko wróci do pozytywnych wartości w najbliższym sezonie zimowym, kiedy turyści z Niemiec znów pojawią się na dalekiej północy Starego Kontynentu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony