Partner serwisu

Eurowings uruchomią 11 nowych tras z Pragi. W planach kolejna baza poza Niemcami

Rafał Dybiński 19.08.2021

Eurowings uruchomią 11 nowych tras z Pragi. W planach kolejna baza poza Niemcami
fot. Eurowings
Linie lotnicze Eurowings zainaugurują 31 października rejsy pasażerskie z nowej bazy w Pradze - poinformowano w oficjalnym komunikacie przewoźnika z grupy Lufthansy, który zaoferuje pasażerom jedenaście nowych tras ze stolicy Czech. Co ciekawe żadnej do Niemiec.
Na lotnisku im. Vaclava Havla w Pradze stacjonować będą dwa airbusy A320. Trzeci odrzutowiec Eurowings pojawi się nad Wełtawą w sezonie letnim 2022 roku.

Stolica Czech zostanie w ten sposób dziesiątą bazą przewoźnika z grupy Lufthansy w Europie i czwartą międzynarodową po hiszpańskiej Majorce, austriackim Wiedniu i Prisztinie w Kosowie. Dzięki temu powstanie ponad 100 nowych miejsc pracy.

Eurowings zamierzają wykorzystać lukę w regionie związaną z problemami Czech Airlines (CSA). - Nie będziemy obsługiwać z Pragi żadnego miejsca docelowego w Niemczech, ponieważ jesteśmy bardziej zorientowani na Europę, aniżeli tylko na rodzimy rynek. Chcemy wkrótce uruchomić jedenastą bazę. Być może powstanie w Europie Wschodniej lub Południowej - ujawnił Matthias Eberle, rzecznik Eurowings.

31 października uruchomione zostaną z Pragi cztery nowe trasy. Przewoźnik z grupy Lufthansy sześć razy w tygodniu doleci do Mediolanu i Kopenhagi, a trzy razy w tygodniu do Barcelony i brytyjskiego Bristolu.

Od 1 listopada również trzy raz w tygodniu zaplanowano rejsy do Birmingham. Dobę później natomiast wystartuje pierwszy lot do Aten. Eurowings połączą stolicę Czech i Grecji dwoma rejsami w tygodniu.

Od 4 listopada trzy razy w tygodniu będzie można przemieścić się z Pragi do Malagi na południu hiszpańskiej Andaluzji oraz dwa razy w tygodniu do chorwackiego Zagrzebia. Na 5 listopada zaplanowano natomiast pierwszy rejs do Tel Awiwu. Eurowings zamierzają latać do Izraela ze stolicy Czech trzy razy w tygodniu. Listę nowych destynacji z Pragi uzupełnią Fuerteventura i Teneryfa na Wyspach Kanaryjskich. Na hiszpański archipelag wyznaczono po dwa rejsy w tygodniu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony