Partner serwisu

Eurowings rzuciły wyzwanie liniom SkyUp i Ryanair na trasie do Kijowa

Rafał Dybiński 06.09.2021

Eurowings rzuciły wyzwanie liniom SkyUp i Ryanair na trasie do Kijowa
fot. Eurowings
Linie lotnicze Eurowings zainaugurowały na początku września regularne rejsy do Kijowa. Przewoźnik z grupy Lufthansa zwiększył w ten sposób siatkę połączeń do 113 miejsc docelowych w całej Europie.
Pierwszy lot z Duesseldorfu do stolicy Ukrainy wystartował w środę 1 września. Trasa obsługiwana airbusem A320 jest realizowana trzy razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, środy i piątki.

- Po 30 latach udanej obsługi rejsów Lufthansy i Austrian Airlines do Kijowa również Eurowings wchodzą na rynek w Ukrainie. Oferujemy naszym klientom jeszcze więcej możliwości połączeń z całym światem - podkreślił Karsten Zang, menedżer generalny ds. sprzedaży Eurowings na Białoruś, Turkmenistan, Ukrainę oraz w regionie południowego Kaukazu.

Nowa trasa Eurowings, ukierunkowana na ruch odwiedzających się przyjaciół i krewnych (Visiting Friends and Relatives - VFR), będzie konkurować bezpośrednio z ofertą SkyUp oraz pośrednio z Ryanair. Przewoźnik z Ukrainy lata między Nadrenią i Kijowem trzy razy w tygodniu, natomiast niskokosztowiec z Irlandii dwa razy w tygodniu. Linie lotnicze z Zielonej Wyspy docierają jednak do portu lotniczego Weeze, położonego przy granicy z Holandią i oddalonego blisko 90 km od Duesseldorfu.

Przed pandemią również Ukraine International Airlines latały na tej samej trasie co aktualnie SkyUp oraz Eurowings. Narodowy przewoźnik Ukrainy zawiesił jednak rejsy do Nadrenii na początku kryzysu wywołanego wirusem COVID-19. Przed dwoma laty linie lotnicze obsłużyły na tej trasie w sumie 70 tys. pasażerów. Była ósmą pod względem liczby podróżnych w ciągu roku parą miast z Niemiec i Ukrainy.

Połączenie do Kijowa jest jedenastym uruchomionym przez Eurowings z Duesseldorfu od początku lipca bieżącego roku. Przewoźnik z grupy Lufthansy na wschodzie Starego Kontynentu zainaugurował również rejsy do Krasnodaru, Tbilisi czy Jekaterynburga.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony