Partner serwisu

Eurowings połączą Gdańsk i Sztokholm. Piąta baza poza Niemcami

Rafał Dybiński 16.09.2021

Eurowings połączą Gdańsk i Sztokholm. Piąta baza poza Niemcami
fot. Eurowings
Alicante, Barcelona, Berlin, Birmingham, Faro, Gdańsk, Kopenhaga, Nicea, Malaga, Palma de Mallorca, Prisztina i port Rzym-Fiumicino. To lista potwierdzonych już przyszłych miejsc docelowych z lotniska Sztokholm-Arlanda niemieckich Eurowings w sezonie letnim 2022 roku.
Przewoźnik z grupy Lufthansy zbazuje w stolicy Szwecji aż pięć odrzutowców i uruchomi w sumie dwadzieścia nowych tras do europejskich destynacji. Wiele z nich będzie nowością, a tuzin miast, do których dolecą samoloty tanich linii lotniczych z Niemiec, już poznaliśmy. Wśród nich jest Gdańsk.

Nowa baza Eurowings będzie już piątą poza Niemcami. Wcześniej zdecydowano się założyć takie w Pradze, Prisztinie, Wiedniu oraz na Majorce. Przewoźnik z grupy Lufthansy lata aktualnie z Arlandy do Hamburga i Duesseldorfu. Przed pandemią obsługiwał również rejsy z Kolonii do Sztokholmu, a także z Goeteborga do Duesseldorfu. Na początku 2021 uruchomiono jeszcze połączenie między Malmoe i Prisztiną, natomiast na grudzień planowane są loty ze Stuttgartu do Kiruny i Lulei.

Eurowings będzie wkrótce trzecim przewoźnikiem, która założy bazę w porcie Sztokholm-Arlanda. W maju ogłosił takie zamiary irlandzki Ryanair, który planuje skierować do stolicy Szwecji dwa odrzutowce i uruchomić 20 tras do miast Europy oraz dwie krajowe do Goeteborga i Malmoe. W lipcu z kolei Finnair, członek sojuszu One-World Alliance, ogłosił plany zbazowania trzech szerokokadłubowych samolotów A350-900, które wykorzysta do obsługi trzech długodystansowych połączeń do Stanów Zjednoczonych oraz dwóch do Tajlandii.

– Szwecja to rynek, który doskonale wpisuje się w nasze cele. Od czasu pandemii wielu podróżnych nie szuka już przede wszystkim najtańszego biletu, ale linii lotniczych, którym mogą bezwarunkowo zaufać pod względem bezpieczeństwa, niezawodności i odpowiedzialności społecznej. Dzięki DNA Lufthansy, atrakcyjnej sieci tanich lotów i niezrównanej obsłudze klienta, możemy to zaoferować – podkreślił Jens Bischof,  prezes Eurowings.

–  Decyzja o założeniu bazy w porcie Arlanda, jest wyraźnym dowodem silnej wiary przewoźnika w możliwości rozwoju na największym rynku w Skandynawii i atrakcyjności regionu Sztokholmu. Wzrost połączeń jest ważny dla branży hotelarskiej w całym kraju. Ekspansja wskazuje również, że w przyszłości można spodziewać się dalszego jego rozwoju na rynku szwedzkim. Dlatego cenimy sobie współpracę z Eurowings –
podsumowała Charlotte Ljunggren, dyrektor ds. marketingu i rozwoju handlowego w Swedavia.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony