Partner serwisu

Eurowings i Swiss stawiają na Liban. Nowe dwie trasy do Bejrutu

Rafał Dybiński 12.10.2021

Eurowings i Swiss stawiają na Liban. Nowe dwie trasy do Bejrutu
fot. Eurowings
Linie lotnicze Eurowings oraz Swiss uruchomią w sezonie zimowym nowe trasy do Bejrutu. Oferta przewoźników z grupy Lufthansa skierowana będzie przede wszystkim do podróżnych z ruchu visits-friends-relatives (VFR).
Eurowings połączą stolicę Libanu z Hamburgiem od 7 listopada. Początkowo rejsy będą realizowane tylko raz w tygodniu, a konkretnie w niedziele. Od 17 grudnia połączenie wzmoci jeszcze dodatkowy lot w każdy piątek. Rejs obsłuży airbus A320.

Dla Eurowings będzie to już trzecia trasa z Niemiec do Libanu. Od grudnia ubiegłego roku przewoźnik z grupy Lufthansy obsługuje bowiem loty do Bejrutu z Berlina i Duesseldorfu.

Wylot z Hamburga zaplanowano na godz. 7:00. Lądowanie w stolicy Libanu przewidziano o godz. 12:10. Uwzględniając strefy czasowe lot potrwa dokładnie 250 minut. Rejs powrotny odleci z Bejrutu o godz. 13:00. Przylot do Hamburga przewidziano na godz. 16:35. Uwzględniając strefy czasowe lot potrwa w tym przypadku 275 minut, czyli o 25 minut dłużej niż w przeciwnym kierunku. .

Na 2 grudnia bieżącego roku natomiast zaplanowano inauguracyjny rejs Swiss z Zurychu do stolicy Libanu. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu, a konkretnie w czwartki oraz niedziele. Rejs obsłuży również airbus A320, oferujący 174 miejsca na pokładzie.

Wylot z Zurychu zaplanowano na godz. 13:00 w czwartki oraz na godz. 7:20 w niedziele. Lądowanie w Bejrucie przewidziano odpowiednio na godz. 17:50 lokalnego czasu w czwartki oraz na godz. 12:10 w niedziele. Rejsy powrotne wystartują ze stolicy Libanu o godz. 18:40 lokalnego czasu w czwartki oraz o godz. 13:00 w niedziele. Przylot do Zurychu oszacowano na godz. 12:10 w czwartki oraz na godz. 16:15 w niedziele.

- Staramy się oferować naszym klientom siatkę tras, która jest jak najbardziej dostosowana do ich potrzeb związanych z podróżami lotniczymi - podkreślił Tamur Goudarzi Pour, dyrektor handlowy Swiss. - Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy w swojej historii połączymy stolicę Libanu bezpośrednio ze Szwajcarią i naszym hubem w Zurychu. Mamy również nadzieję, że nasze nowe usługi pomogą również miastu Bejrut w jego odbudowie - podsumował Goudarzi Pour.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony