Partner serwisu

Eurocontrol: Świąteczny tydzień na plusie dla Ryanair i Wizz Air

Rafał Dybiński 20.04.2022

Eurocontrol: Świąteczny tydzień na plusie dla Ryanair i Wizz Air
fot. Gdańsk Airport
W dniach od 12 do 18 kwietnia bieżącego roku poziom obsłużonych operacji lotniczych na Starym Kontynencie osiągnął już 82,5 proc. stanu z tego samego okresu z 2019 roku. Takie dane przekazał na Twitterze Eamonn Brennan, dyrektor generalny Eurocontrol. W przypadku dwóch znanych tanich linii lotniczych operujących w Polsce statystyki są nawet lepsze od tych sprzed trzech lat.
Nadal słabszy jest ruch międzykontynentalny, a zwłaszcza ten na Daleki Wschód Azji. Duży wpływ na to ma oczywiście inwazja Rosji w Ukrainie.

Lufthansa na podium z niskokosztowcami 

Najbardziej zapracowanym przewoźnikiem w dniach od 12 do 18 kwietnia był Ryanair. Niskokosztowiec z Irlandii realizował średnio 2779 lotów dziennie. To wzrost o 10 proc. w odniesieniu do analogicznego okresu z 2019 roku oraz o 1 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia.

Średnio 1534 rejsów każdej doby obsługiwały linie lotnicze easyJet. Dla brytyjskiego niskokosztowca oznaczało to spadek o 15 proc. w porównaniu ze statystykami sprzed trzech lat, ale jednocześnie wzrost o 2 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia.

Europejskie podium zamyka Lufthansa. Narodowy przewoźnik Niemiec zrealizował średnio 1151 operacji lotniczych każdej doby. To mniej aż o 25 proc. w odniesieniu do tego samego okresu z 2019 roku, ale jednocześnie wzrost o 4 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia.

SAS dwa razy na minusie

Tuż za podium znalazły się Turkish Airlines, które zrealizowały w analizowanym tygodniu średnio 1112 lotów dziennie. To o 16 proc. w mniej aniżeli w porównaniu ze statystykami sprzed trzech lat oraz wzrost o 1 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia.

W przypadku piątych w rankingu Air France liczba zrealizowanych od 12 do 18 kwietnia średnio każdej doby rejsów wyniosła 931. To mniej o 26 proc. w odniesieniu do tego samego okresu z 2019 roku. Narodowy przewoźnik znad Sekwany zanotował jednocześnie wzrost o 4 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia.

Szóste miejsce zajmuje aktualnie Wizz Air. Niskokosztowiec z Węgier zrealizował w analizowanym tygodniu średnio 728 rejsów dziennie. To wzrost aż o 17 proc. w porównaniu ze statystykami sprzed trzech lat oraz o 11 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia.

Na siódmej pozycji sklasyfikowano KLM. Narodowy przewoźnik Holandii zrealizował od 12 do 18 kwietnia średnio 707 lotów dziennie. To więcej o 2 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia, ale jednocześnie mniej o 22 proc. w odniesieniu do tego samego okresu z 2019 roku.


Źródło: Eurocontrol.

Ósmą lokatę zajęły British Airways. Średnio 699 rejsów dziennie od 12 do 18 kwietnia oznacza ten sam wynik co w poprzednim tygodniu i spadek o 25 proc. w porównaniu ze statystykami sprzed trzech lat.

Dziewiąte miejsce przypada aktualnie Vueling. Niskokosztowiec z Hiszpanii zrealizował w analizowanym tygodniu 638 lotów każdej doby. To spadek o 1 proc. w odniesieniu do tego samego okresu z 2019 roku i wzrost o 7 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia.

Czołową dziesiątkę zamykają SAS. Skandynawskie linie lotnicze zrealizowały od 12 do 18 kwietnia średnio 455 rejsów dziennie. To spadek aż o 28 proc. w porównaniu ze statystykami sprzed trzech lat, jak również mniej o 16 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony