Partner serwisu

Etihad sprzedaje akcje szwajcarskiego Darwina. Kupuje je Adria

Michał Szymajda 21.07.2017

Etihad sprzedaje akcje szwajcarskiego Darwina. Kupuje je Adria
ATR 72 należący do DarwinaFot. Markus Eigenheer, CC BY-SA 2.0
Szwajcarski przewoźnik Darwin Airline, działający pod szyldem Etihad Regional, zmienił strukturę właścicielską. Jego akcje kupił pochodzący z Luksemburga fundusz 4K Invest, który jest już właścicielem słoweńskich linii Adria. Oznacza to większe możliwości operacyjne Adrii.
Etihad był właścicielem 33,3% akcji w Darwinie, który od 2014 działał pod marką Etihad Regional. Wycofanie się wielkiego Etihadu z udziałów w szwajcarskiej spółce jest wynikiem zmiany strategii koncernu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Co istotne – firma nie przyniosła w zeszłym roku straty, ten rok również zakończy prawdopodobnie na plusie. Ale ostatnie lata pod kuratelą Etihadu to raczej szereg obietnic bez pokrycia (m.in. loty do Polski)  i zakończona współpraca z innymi regionalnymi przewoźnikami (Air Berlin). Obecnie posiada flotę sześciu turbośmigłowych Saabów 2000 oraz czterech ATR 72 w wersji 500.

– Decyzja o sprzedaży mniejszościowych udziałów w Darwinie (nazwa stosowana zamiennie z Etihad Regional – dop. red) jest wynikiem strategicznej oceny sytuacji koncernu Etihad. Będziemy koncentrować się na współpracy z innymi partnerami. Życzymy Darwinowi dobrej przyszłości – powiedział Kevin Knight, szef strategii rozwoju w Etihad Aviation Group, nie ujawniając jednocześnie wartości sprzedanych do 4K Invest akcji.

Teraz linie lotnicze zmienią nazwę na Adria Airways Switzerland, choć podobnie jak wcześniej, nazwa Darwin pozostaje w użyciu biznesowym. Siedziba firmy pozostanie w Lugano, tam też znajduje się główna baza operacyjna firmy. Drugim z lotnisk operacyjnych pozostanie Genewa. Zainteresowanie słoweńskiej Adrii regionalnym przewoźnikiem wynika pośrednio z kierunków w jakich operuje Darwin. Lata on głównie w obrębie basenu Morza Śródziemnego i Adriatyku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony