Partner serwisu

Etihad Airways: Pierwszy samolot z ZEA wylądował w Izraelu

Emilia Derewienko 07.04.2021

Etihad Airways: Pierwszy samolot z ZEA wylądował w Izraelu
fot. Etihad Airways
Narodowe linie lotnicze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), Etihad Airways, uruchomiły regularne połączenia lotnicze między Abu Zabi a Tel Awiwem. Ponadto w poniedziałek 5 kwietnia Izrael został dodany do „zielonej listy”, co zapewnia podróże wolne od kwarantanny dla gości przybywających do Abu Zabi.
Rejs EY598, pierwszy planowy lot z lotniska w Abu Zabi na międzynarodowe lotnisko Ben Gurion w Tel Awiwie, rozpoczął się we wtorek o 10:05 (czasu ZEA). Na pokładzie samolotu znajdowała się delegacja dyplomatyczna i gospodarcza reprezentująca Emiraty. Maszyna wylądowała w Izraelu o godzinie 12:30 (czasu izraelskiego) i została powitana tradycyjnym salutem wodnym.

Rozpoczęcie operacji lotniczych jest kolejnym historycznym krokiem w rozwijaniu stosunków dyplomatycznych, handlowych i turystycznych między Izraelem a ZEA. Współpraca została zawarta w ramach Porozumień Abrahama we wrześniu 2020 roku.

– To niezwykle ważny moment w historii Etihad, ponieważ obsługujemy nasz pierwszy planowy lot komercyjny do Tel Awiwu. W zeszłym roku byliśmy świadkami, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie i Izrael podpisały Porozumienie Abrahama i jesteśmy ogromnie podekscytowani możliwościami, jakie stwarza to dla Etihadu i naszego rodzinnego Abu Zabi – mówił Tony Douglas, dyrektor generalny Grupy Etihad Aviation Group.

Trasa Abu Zabi – Tel Awiw będzie obsługiwana przez Boeingi 787-9 Dreamliner, z 290 miejscami na pokładzie. Początkowo Etihad będzie oferował dwa loty tygodniowo. Lot powrotny EY599 połączy pasażerów z Tel Awiwu do Abu Zabi, którzy nie będą już musieli poddawać się kwarantannie po przylocie, ponieważ Izrael został dodany do „zielonej listy” Abu Zabi.

Przewoźnik spodziewa się zainteresowania podróżami między Izraelem a ZEA, zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych. Na korzyść działa również fakt, że Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie mogą pochwalić się dwoma z najwyższych wskaźników szczepień na świecie. Co więcej, Etihad jako pierwsza linia lotnicza na świecie, ogłosiła w lutym, że 100 proc. jej załogi jest zaszczepiona.

Jednocześnie Etihad i narodowy przewoźnik Izraela, linie El Al, kontynuują przygotowania do szeroko zakrojonej współpracy. Partnerzy podpisali w listopadzie 2020 roku umowę, obejmującą wspólne korzystanie z usług typu code-share, częste połączenia lotnicze oraz współpracę w zakresie ładunków, szkoleń i usług konserwacyjnych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony