Partner serwisu

Historyczny rejs Etihad do Izraela. "Odkrywamy potencjał nowych relacji"

Rafał Dybiński 19.10.2020

Historyczny rejs Etihad do Izraela. "Odkrywamy potencjał nowych relacji"
fot. Etihad
Etihad Airways zapisały się w dziejach lotnictwa jako pierwsza linia z regionu Zatoki Perskiej, która obsłużyła pasażerski rejs do Izraela. Historyczny lot przewoźnika obsłużył Boeing 787-10 Dreamliner.
Rejs z Abu Zabi do Tel Awiwu jest efektem porozumienia Zjednoczonych Emiratów Arabskich z rządem Izraela, które zostało zawarte 15 września bieżącego roku. Wcześniej symboliczny lot komercyjny z Tel Awiwu do Abu Zabi wykonały już 31 sierpnia linie lotnicze El Al.

Na pokładzie B787-10 należącego do Etihad Airways znaleźli się liderzy branży turystycznej, kluczowi decydenci korporacyjni, agenci biur podróży oraz przewoźników cargo. Poza tym zaproszono szereg przedstawicieli mediów.

Linie lotnicze z Abu Zabi wcześniej na trasie do Izraela obsługiwały już loty towarowe z ładunkami pilnej potrzeby. Teraz przewoźnik znad Zatoki Perskiej zapisał się również w historii jako pierwszy z tego regionu, który zrealizował rejs pasażerski między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Izraelem.

Etihad Airways uruchomiły nawet dla klientów znad Morza Śródziemnego dedykowaną stronę w języku hebrajskim. Dostępna jest także izraelska wersja witryny w języku angielskim, zawierająca szersze treści o działalności, produktach, usługach i całej sieci przewoźnika z Abu Zabi, łącznie z przewodnikiem po stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

- Dopiero zaczynamy odkrywać długoterminowy potencjał tych nowo powstałych relacji, które z pewnością przyniosą ogromne korzyści gospodarkom obu narodów, szczególnie w dziedzinie handlu i turystyki, a ostatecznie samym ludziom. To dla nas historyczna szansa na rozwój silnych partnerstw i cieszymy się, że jesteśmy pod tym względem liderem w naszym regionie - podsumował Mohamed Mubarak Fadhel Al Mazrouei, prezes Etihad Airways, cytowany przez "The Jerusalem Post".

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony