Partner serwisu

Enter Air zakończą 4 czerwca rejsy na Zanzibar

Redakcja/inf. pras. 12.05.2022

Enter Air zakończą 4 czerwca rejsy na Zanzibar
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Enter Air poinformowały w oficjalnym komunikacie o anulowaniu od 5 czerwca wszystkich czarterowych rejsów na Zanzibar. Ostatni taki lot zostanie zrealizowany dobę wcześniej.
"Drodzy Pasażerowie, w związku z zakończeniem współpracy pomiędzy Enter Air Sp. z.o.o a spółką Pili Pili Fly Sp. z o. o. ("Pili Pili Fly") z przyczyn leżących wyłącznie po stronie "Pili Pili Fly" informujemy, że wszelkie rejsy lotnicze zaplanowane do realizacji dla Enter Air po dniu 4 czerwca 2022 roku na trasie Warszawa – Zanzibar – Warszawa nie zostaną wykonane" – podkreślił w oświadczeniu zarząd czarterowego przewoźnika znad Wisły.

"Informujemy również, że rejsy te nie zostały nigdy opłacone przez "Pili Pili Fly". Wszelkie pytania w tym zakresie prosimy kierować bezpośrednio do "Pili Pili Fly" – dodano w komunikacie.

Enter Air niedawno opublikowały wyniki finansowe za 2021 roku. Przewoźnik osiągnął 1,12 mld zł przychodów, co zdarzyło się po raz trzeci w historii działalności polskich czarterowych linii. Zysk operacyjny przed odliczeniem odsetek od oprocentowanych zobowiązań, podatków oraz amortyzacji (EBITDA) wyniósł 98,1 mln zł, a strata netto przekroczyła 100 mln i ostatecznie wyniosła 117,1 mln zł ze względu wpływu ujemnych różnic kursowych.

Liczba wykonanych operacji lotniczych w porównaniu z poprzednim okresem wzrosła dwukrotnie. To efekt odbudowy rynku turystycznego i powrotu do latania po najcięższym roku w historii lotnictwa. W sezonie letnim spółka wykorzystywała flotę 26 samolotów, na którą składają się 24 boeingi 737-800 oraz dwa odrzutowce 737 MAX 8. Na początku 2022 roku po 11 latach we flocie sprzedany został samolot Boeing 737 SP-ENZ, co oznacza, że Enter Air zamierza wykorzystywać 25 własnych samolotów oraz w razie zwiększonego popytu dodatkowe maszyny na zasadzie wet-lease. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony