Partner serwisu

Enter Air z certyfikatem IOSA

Jakub Dybalski 12.09.2018

Enter Air z certyfikatem IOSA
fot. Łukasz Patera
Na warszawskim Kongresie Rynku Lotniczego przedstawicielom firmy Enter Air SA uroczyście wręczono certyfikat Operational Safety Audit przyznawany przez IATA. To międzynarodowo uznawany wskaźnik bezpieczeństwa i jakości zarządzania linią lotniczą.
Kontrolerzy akredytowani przy Międzynarodowym Zrzeszeniu Przewoźników Powietrznych (IATA) sprawdzają co dwa lata jakość wszystkich działań operacyjnych linii lotniczej, które wpływają na bezpieczeństwo. Kontrolowane są obsługa lotu, obsługa naziemna, punktualność i ciągłość działania, zabezpieczenie i warunki transportu ładunków, ale też np. jakość zarządzania firmą.

– Nie jest łatwo otrzymać ten certyfikat. Trwa to długo. Ale jest potwierdzeniem nie tylko dla linii lotniczej, że działa dobrze, ale też dla pasażerów. Dla nich to wyznacznik jakości. Dziś zrzeszamy w IATA 290 linii lotniczych, a aż 440 zyskało ten certyfikat – powiedział, przyznając potwierdzający dyplom, Sergiu Sarasan, przedstawiciel IATA.

IATA wprowadziła tego rodzaju audyt w 2003 r. głównie po to, by linie lotnicze, mogły zostać jednorazowo sprawdzone i zyskały wiarygodną kontrolę, która może zastąpić szereg lokalnych, wymaganych przez prawo audytów. W tym celu współpracuje z innymi organizacjami lotniczymi. Wszystkie linie lotnicze zrzeszone w IATA podlegają wspomnianej kontroli.

– Ten audyt trwał wiele miesięcy. Prace rozpoczęliśmy dawno temu, ale udało się spełnić wszystkie wymogi. Dzięki temu mamy potwierdzenie jakości naszych usług – podziękował Andrzej Kobielski, członek zarządu ds. handlowych Enter Air.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Kongres Rynku Lotniczego 2018
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony