Partner serwisu

Enter Air odebrał kolejnego boeinga B737-800

Avgeek 20.07.2021

Enter Air odebrał kolejnego boeinga B737-800
fot. Piotr Bożyk
Enter Air pozyskał kolejnego boeinga B737-800. Samolot o rejestracji SP-ESI wylądował dziś (20 lipca) na Lotnisku Chopina. To 26 maszyna w barwach linii. Dodatkowy samolot zwiększy możliwości przewozowe w sezonie letnim i pozwoli obsłużyć ruch turystyczny także na innych rynkach.
Samolot został przebazowany z Tuluzy do Warszawy we wtorek (20 lipca), czyli niecały miesiąc po dostawie innego B737-800 (SP-ESK).

Maszyna o oznaczeniu LN1689/MSN30684 i rejestracji SP-ESI leasingowana jest od firmy AerCap. Wspomniany B737 wyprodukowany został w 2005 r., w którym to trafił do węgierskiej linii Malev. Następnie po wycofaniu przez przewoźnika, w latach 2012-2020 samolot latał dla południowo koreańskiej linii Eastar Jet. Na pokład nowy nabytek Entera, jak pozostałe B737-800, zabiera 189 pasażerów.

Pozyskanie nowych samolotów to odpowiedź na duży popyt ze strony touroperatorów i zwiększoną aktywność turystów po długim oczekiwaniu na upragnione wakacje. Na początku roku sytuacja na rynku była jeszcze zbyt niepewna i nie byliśmy w stanie dobrać większej liczby samolotów, ponieważ zabrakłoby czasu na dostawę przed sezonem. Mieliśmy niezrealizowane zamówienia z poprzedniego roku i dlatego udało nam się powiększyć flotę o dwa samoloty skonfigurowane w taki sam sposób jak reszta floty. Ostatnio dostajemy coraz więcej zapytań z całej Europy o dostępność samolotów, co świadczy o dużej dynamice powrotu do latania, a rynek nisko kosztowych przelotów czarterowych jest tu niekwestionowanym liderem – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air.

Obecnie we flocie Enter Air znajduje się 26 maszyn: 24 B737-800 oraz dwa B737 MAX 8. Przewoźnik oczekuje na dostawę czterech B737 MAX 8, ale z pewnością do floty trafią jeszcze kolejne B737-800.

Pod koniec czerwca, czyli tuż przed szczytem sezonu odebraliśmy samolot, który był już w polskim rejestrze, ale musieliśmy go dostosować do naszych standardów technicznych, konfiguracji i dokumentacji, co okazało się bardzo pracochłonnym procesem i zajęło dostawcy ponad 7 miesięcy. Redukując dalsze opóźnienie w dostawie zdecydowaliśmy o niemalowaniu samolotu w nasze barwy na sezon Lato 2021. Wykonamy to dopiero po jego zakończeniu. Maszyna wykonuje już loty w ramach zakontraktowanego na sezon letni programu. Drugi samolot miał do nas dotrzeć już 14 miesięcy temu, ale dostawę wstrzymaliśmy przez ograniczenia związane z pandemią. Obie maszyny zostały pozyskane na zasadzie leasingu operacyjnego – mówi Mariusz Olechno, członek zarządu i dyrektor techniczny Enter Air.

Zapraszamy także do zapoznania się z ostatnimi wiadomościami na temat Enter Air "Enter Air: Pierwszy kwartał przygotowaniem do sezonu letniego", "Prezes Enter Air: Wyzwaniem było dotrwanie do pomocy z PFR" oraz "Boeing 737-800 linii Enter Air obsłuży rejsy z Izraela do Niemiec".
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony