Partner serwisu

Emirates zwiększają liczbę lotów do RPA. Dwa razy dziennie A380 do Johannesburga

inf. pras 11.09.2021

Emirates zwiększają liczbę lotów do RPA. Dwa razy dziennie A380 do Johannesburga
fot. Piotr Bożyk
W październiku linie Emirates planują zwiększyć częstotliwość lotów do Republiki Południowej Afryki do 28 tygodniowo. Będzie to największa liczba połączeń z tym krajem od wybuchu pandemii.
W ofercie przewoźnika z Dubaju pojawią się m.in. dwa loty dziennie do Johannesburga, w tym jeden obsługiwany przez A380, a także codzienne połączenia do Kapsztadu i Durbanu. Nowy rozkład lotów do wszystkich kierunków w RPA obowiązuje od 31 października 2021 roku.

Od 1 stycznia 2022 roku linie Emirates będą realizować połączenia do Johannesburga dwa razy dziennie na pokładzie samolotu A380. Super Jumbo zapewni podróżującym z RPA wysoką jakość podróży m.in. dzięki takim udogodnieniom jak prywatne kabiny w klasie pierwszej, prysznice pokładowe Shower Spa, popularny salon pokładowy, a także szerokie fotele w klasie ekonomicznej i ekonomicznej premium, wyposażone w  ekrany osobiste, na których podróżni mogą oglądać ofertę, obejmującą 4 500 tytułów w systemie rozrywki pokładowej ice.

Emirates zwiększają częstotliwość połączeń w odpowiedzi na rosnący popyt na loty do Dubaju wraz z otwarciem granic dla pasażerów i zniesieniem ograniczeń dla niektórych kierunków. Ponadto przewoźnik z Bliskiego Wschodu chce wspierać ożywienie branży turystycznej w RPA, ułatwiając podróż zagranicznym turystom odwiedzającym ten kraj.

Dubaj od dawna należy do najpopularniejszych kierunków wypoczynkowych wśród turystów z południa Czarnego Lądu i pozostaje jednym z najczęściej odwiedzanych i polecanych miast na świecie. Od czasu ponownego otwarcia granic w lipcu 2020 roku miasto bezpiecznie przyjęło ponad 4 mln turystów i podróżujących służbowo. Ponadto Dubaj przygotowuje się do wystawy Expo 2020. Na gości czekają tu pawilony tematyczne, futurystyczne instalacje i program obfitujący w wydarzenia każdego dnia.

Podróżujący z RPA do Dubaju muszą okazać zaświadczenie o negatywnym wyniku badania PCR na COVID‑19 z kodem QR wydane w ciągu 48 godzin od momentu pobrania próbki w autoryzowanej lokalnej placówce opieki zdrowotnej. Przybywający do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich muszą również okazać wynik szybkiego badania PCR z kodem QR w przypadku badania przeprowadzanego na lotnisku odlotu w ciągu sześciu godzin od odlotu. Wszyscy pasażerowie przesiadający się w Dubaju muszą spełnić wszystkie wymagania obowiązujące w miejscu docelowym podróży. 

W związku ze wznowieniem lotów przez South African Airways (SAA) 23 września Emirates przygotowują się do odnowienia współpracy z narodowym przewoźnikiem z RPA. Współpraca obu linii sięga 1997 roku – było to jednocześnie pierwsze porozumienie code-share zawarte przez Emirates z innym przewoźnikiem. Przed wybuchem pandemii współpraca obejmowała 110 kierunków i synchronizację rozkładów lotów, która zapewniała klientom większy wybór połączeń, a także wspólną odprawę bagażową i integrację programów lojalnościowych przewoźników. Od momentu podpisania porozumienia Emirates i SAA skorzystało z niego blisko 370 tys. pasażerów. Mając na uwadze wygodę klientów, linie planują ponownie umożliwić rezerwację lotów przesiadkowych na jednym bilecie na większej liczbie tras.

Wznowienie współpracy z SAA oznacza, że linie Emirates w RPA i Afryce Południowej będą realizować cztery porozumienia interline i code-share. Oprócz SAA są to linie Airlink, a także Cemair i FlySafair. W ramach tych porozumień klienci mają do dyspozycji loty do 79 dodatkowych miast.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony