Partner serwisu

Emirates zrekrutują w pół roku 6000 pracowników

inf. pras 26.10.2021

Emirates zrekrutują w pół roku 6000 pracowników
fot. Emirates
Linie lotnicze Emirates zwiększą liczbę pracowników operacyjnych, planując zatrudnienie ponad 6000 osób w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Ponieważ ograniczenia dotyczące podróżowania są stopniowo łagodzone ze względu na wzrost liczby zaszczepionych, a popyt na podróże jest większy niż oczekiwano, potrzebni będą dodatkowi piloci, personel pokładowy, inżynierowie i personel naziemny, którzy wesprą przewoźnika z Dubaju w obsłudze globalnej sieci.
Linie Emirates przywróciły już 90 proc. swojej siatki połączeń i są na dobrej drodze, aby do końca 2021 roku osiągnąć 70 proc. przepustowości sprzed pandemii. Przewoźnik z Dubaju zwiększa częstotliwość lotów, aby sprostać zapotrzebowaniu na podróże. Na popularnych trasach lata również dwupokładowy samolot A380. Do listopada linie z Bliskiego Wschodu zaoferują ponad 165 tys. dodatkowych miejsc na pokładzie swojego flagowego Airbusa A380.

– Emirates zawsze stanowiły główny trzon rozwoju Dubaju. Nasze zapotrzebowanie na 6000 dodatkowych pracowników operacyjnych oznacza szybkie ożywienie gospodarki Dubaju i będzie prowadzić do innych pozytywnych zmian w różnych branżach, w tym w sektorach konsumenckim, podróżniczym i turystycznym – powiedział Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor generalny Emirates.

– Ostrożnie wznawiamy nasze działania zgodnie z protokołami ponownego otwarcia granic i ułatwieniami w podróżowaniu, a dzięki pozytywnym oznakom ożywienia gospodarczego i ciągłego wzrostu popytu na podróże mamy nadzieję, że wrócimy do miejsca, w którym byliśmy przed pandemią już od połowy 2022 roku – dodał Al Maktoum.

We wrześniu linie Emirates rozpoczęły ogólnoświatową kampanię rekrutacyjną 3000 członków personelu pokładowego i 500 pracowników obsługi lotniska, którzy dołączą do zespołu w Dubaju, aby sprostać wymogom operacyjnym wynikającym z ożywienia branży turystycznej. Ponieważ popyt na podróże jest większy niż wcześniej przewidywano, przewoźnik znad Zatoki Perskiej będzie teraz potrzebował dodatkowych 700 pracowników obsługi naziemnej w Dubaju i całej swojej sieci.

Ponadto linie lotnicze oferują możliwość pracy dla 600 wykwalifikowanych pilotów zainteresowanych dołączeniem do zespołu operacji lotniczych globalnej linii z siedzibą w Dubaju. Kandydaci mogą dowiedzieć się więcej o wymaganiach dotyczących stanowiska na dedykowanej stronie.

W ramach kampanii rekrutacyjnej linie Emirates zamierzają również wzmocnić swój zespół inżynierów, zatrudniając 1200 wykwalifikowanych pracowników technicznych, w tym inżynierów lotniczych i personel wsparcia technicznego, którzy będą pracować w Dubaju oraz w innych lokalizacjach. Przewoźnik jest największym na świecie operatorem samolotów Boeing 777 i A380. Flota Emirates składa się obecnie z 263 samolotów szerokokadłubowych.

Wszystkie samoloty Boeing 777 są w czynnej służbie i obsługują ponad 120 miejsc docelowych zarówno podczas lotów pasażerskich, jak i cargo. Linie lotnicze z Dubaju latają również swoimi flagowymi samolotami A380 do osiemnastu miast, a wkrótce liczba ta zostanie zwiększona o ponad 65 proc., aby pod koniec listopada osiągnąć 27 miejsc docelowych. Do grudnia dwa ostatnie Super Jumbo zostaną dostarczone do floty Emirates, a około 50 samolotów A380 powróci do czynnej służby.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony