Partner serwisu

Emirates zmodernizują 105 szerokokadłubowców. Zyskają klasę ekonomiczną premium

inf. pras 17.11.2021

Emirates zmodernizują 105 szerokokadłubowców. Zyskają klasę ekonomiczną premium
fot. Emirates
Podczas targów Dubai Airshow linie lotnicze Emirates ogłosiły, że zmodernizują 105 swoich nowoczesnych, szerokokadłubowych samolotów, wprowadzając klasę ekonomiczną premium.
18-miesięczny program modernizacji, którego rozpoczęcie zaplanowano na koniec 2022 roku, zostanie w całości przeprowadzony w Centrum Inżynieryjnym Emirates w Dubaju. W 52 Airbusach A380 i 53 Boeingach 777 zostanie dodana klasa ekonomiczna premium. Linie lotnicze rozważają również instalację zupełnie nowego produktu klasy biznes na swoich samolotach Boeing 777 z siedzeniami w układzie 1-2-1.

 – Emirates inwestują w program modernizacji, aby stale zaspokajać potrzeby swoich klientów i zapewniać najlepsze wrażenia z podniebnej podróży. Odkąd rok temu wprowadziliśmy nasze miejsca klasy ekonomicznej premium, otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy. Klienci byli zdumieni jakością i komfortem lotu. Podobnie jak z naszymi podróżami klasą pierwszą, biznes czy ekonomiczną, zamierzamy dalej rozwijać klasę ekonomiczną premium, aby również stanowiła wyjątkowe doświadczenie, które nie ma sobie równych na rynku. Rozważamy również zupełnie nowy produkt klasy biznes. Więcej szczegółów zdradzimy w odpowiednim czasie – powiedział Tim Clark, prezes Emirates.

 – Jesteśmy dumni, że cały projekt modernizacji zostanie przeprowadzony w Dubaju. Pokazuje to nasze możliwości, które zbudowaliśmy, tworząc linie lotnicze Emirates, a także szerszy ekosystem ZEA wspierający tak wysoce specjalistyczny i techniczny program – dodał Clark.

Po zakończeniu programu modernizacji linie Emirates będą dysponowały łącznie 111 boeingami 777 i airbusami A380, oferującymi miejsca w klasie ekonomicznej premium, w tym sześcioma A380, które do grudnia 2021 roku zostaną dostarczone przewoźnikowi w czteroklasowej konfiguracji. W boeingu 777 usuniętych zostanie pięć rzędów siedzeń klasy ekonomicznej znajdujących się tuż za klasą biznes, aby zamontować 24 miejsca klasy ekonomicznej premium, rozmieszczone w konfiguracji 2-4-2. W A380 Emirates z przodu głównego pokładu zostanie zainstalowanych 56 foteli nowej klasy, również w konfiguracji 2-4-2.

Fotele w klasie ekonomicznej premium pokryte są kremową, odporną na plamy skórą oraz mają drewniane panele, wykończone podobnie jak te w klasie biznes. Każde siedzenie zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić optymalny komfort i wsparcie dzięki regulowanym w sześciu kierunkach zagłówkom, oparciom na łydki i podnóżkom. Fotele klasy ekonomicznej premium wyróżniają się również dużym odchyleniem – do niemal 100 cm. Podróżni, którzy w nich zasiądą, zwrócą uwagę na ich szerokość, która osiąga prawie 50 cm oraz możliwość rozłożenia się w wygodnej pozycji kołyskowej z dużą ilością miejsca na nogi. Klienci znajdą również inne przemyślane elementy wyposażenia, w tym łatwo dostępne punkty ładowania w fotelach, szeroki stół jadalny, stolik koktajlowy, a także schowek.

Na 13,3-calowych, osobistych ekranach znajdujących się na oparciach foteli, jednymi z największych w swojej klasie, podróżni mogą cieszyć się szerokim wyborem muzyki, filmów, telewizji, wiadomości i innych treści  systemu rozrywki pokładowej ice. Do końca grudnia 2021 roku samoloty A380 z klasą ekonomiczną premium będą obsługiwać loty do Frankfurtu, londyńskiego Heathrow, Nowego Jorku JFK i Paryża.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony