Partner serwisu

Emirates: Zimą więcej rejsów A380 na trasach do Anglii oraz Rosji

Rafał Dybiński 25.11.2020

Emirates: Zimą więcej rejsów A380 na trasach do Anglii oraz Rosji
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Emirates zwiększą w najbliższych dniach liczbę połączeń z Dubaju do Wielkiej Brytanii. Airbusy A380 i Boeingi 777-300ER będą wykonywać 52 rejsy tygodniowo na trasach do Anglii oraz Szkocji, gdzie wzrósł znacząco popyt na podróże powietrzne.
Przewoźnik z Dubaju jesienią latał 37 razy w tygodniu do dwóch destynacji na terenie Wielkiej Brytanii. Liczba tych rejsów wzrośnie o piętnaście od 27 listopada. Wówczas A380 obsłużą już cztery loty na dobę do Londynu.

Obecnie Super Jumbo obsługują połączenie z Półwyspu Arabskiego do stolicy Wielkiej Brytanii dwa razy dziennie. Raz na dobę na tej popularnej trasie latał również Boeing 777-300ER. Pod koniec listopada maszyna producenta z Chicago zostanie jednak zastąpiona największym pasażerskim odrzutowcem świata.

Od 1 grudnia wzrośnie z ośmiu do dziesięciu w tygodniu liczba połączeń do Manchesteru. Sześć z nich obsłużą A380, a tylko cztery B777-300ER.  Emirates zwiększą również częstotliwość połączeń do Birmingham i Glasgow. Dotychczas obie destynacje były obsługiwane cztery razy w tygodniu. Teraz każda z tych tras będzie realizowana raz na dobę.

Więcej Super Jumbo będzie latać nie tylko do Londynu i Manchesteru, ale również do Moskwy. Rejsy z Dubaju do stolicy Rosji będą od 25 listopada realizowane największym odrzutowcem świata już nie tylko dwa razy w tygodniu, ale codziennie.

Emirates posiadają w swojej flocie 115 samolotów A380. Super Jumbo linii lotniczych z Dubaju obsłużą pod koniec roku w sumie dziewięć regularnych tras pasażerskich. Oprócz dwóch do Wielkiej Brytanii oraz jednej do Rosji największe maszyny przewoźnika z Bliskiego Wschodu latają jeszcze do jordańskiego Ammanu, holenderskiego Amsterdamu, saudyjskiej Dżuddy, egipskiego Kairu, chińskiego Kantonu i francuskiego Paryża.

A380 wykorzystywane są również na połączeniach China Southern Airlines z Kantonu do Amsterdamu, Londynu, Los Angeles, Seulu, Tokio, Sydney i Vancouver oraz Asiana Airlines z Seulu do Pohang. Przed rokiem w analogicznym okresie Super Jumbo latały w sumie na 115 trasach na całym świecie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony