Partner serwisu

Emirates zainaugurowały rejsy do Miami

Redakcja/inf. pras. 24.07.2021

Emirates zainaugurowały rejsy do Miami
fot. Emirates
Linie Emirates oferują po raz pierwszy w historii rejsy pasażerskie między Dubajem a Miami. Linie lotnicze z Bliskiego Wschodu będą latać do największego miasta Florydy cztery razy w tygodniu.
Lot EK213 został powitany w miniony czwartek na międzynarodowym lotnisku w Miami tradycyjnym salutem z armatki wodnej. Wydarzenie przyciągnęło publiczność złożoną z pasażerów, fanów lotnictwa i gości. Podczas pierwszego lotu trasę obsłużył Boeing 777-300ER. Goście mogli obejrzeć wnętrze samolotu, w tym wyjątkowe apartamenty pierwszej klasy, wyposażone w przesuwne drzwi od podłogi do sufitu i eleganckie wzornictwo. Każdy taki z ośmiu apartamentów na pokładzie ma ultranowoczesny design inspirowany "S" klasą Mercedes-Benz. Poza tym do dyspozycji pasażerów będą 42 rozkładane fotele w klasie biznes i 304 przestronne miejsca w klasie ekonomicznej.

Ponad 70 rejsów w tygodniu do USA

Nowa trasa do Miami to drugie, oprócz Orlando, połączenie Emirates na Florydę oraz dwunasta destynacja przewoźnika w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej uruchomiono trasy do Bostonu, Chicago, Nowego Jork (JFK i Newark-Liberty), Houston, Dallas, Los Angeles, San Francisco, Seattle i Waszyngtonu. W sumie linie lotnicze z Dubaju oferują już ponad 70 lotów tygodniowo do USA.

– Cieszymy się, że możemy powitać Emirates w Miami. Dzięki temu rozszerzamy możliwości podróżowania służbowego i rekreacyjnego dla mieszkańców regionu – podkreśliła Daniella Levine Cava, burmistrz Miami-Dade. – Spodziewamy się, że nowa, długo oczekiwana usługa między Dubajem a Miami, będzie popularna wśród naszych klientów, którzy szukają nowych doświadczeń. Cieszymy się, że możemy ją uruchomić. Dzięki rozwijającej się akcji szczepień, w takich krajach jak Zjednoczone Emiraty Arabskie i USA, świat bezpiecznie otwiera się na podróże międzynarodowe – powiedział Essa Sulaiman Ahmed, wiceprezes oddziału przewoźnika z Dubaju w USA i Kanadzie.

– Witamy Emirates na naszym lotnisku w Miami i czekamy na kolejnych pasażerów z Dubaju, Bliskiego Wschodu i innych miejsc na całym świecie – dodał Ralph Cutié, tymczasowy dyrektor międzynarodowego lotniska w Miami. Emirates to bez wątpienia jedna z wiodących linii lotniczych w naszej branży, a Dubaj stał się jednym z najpopularniejszych na świecie miast, zarówno dla podróży turystycznych, jak i biznesowych – podkreślił Cutié.

– Bezpiecznie otwieramy się dla międzynarodowych gości, z radością witając klientów Emirates, którzy z pewnością docenią naszą różnorodną, kosmopolityczną metropolię, otaczające nas zbiorniki wodne, dziewicze plaże oraz idealną pogodę przez cały rok – podsumował William D. Talbert III, prezes CDME & CEO Greater Miami Convention & Visitors Bureau.

Uzupełnienie lotów cargo 

W ramach celebracji nowego połączenia, linie lotnicze Emirates rozszerzyły swoją flagową usługę pokładową o specjalnie przygotowane koktajle. Pasażerowie mogli skosztować po posiłku pysznej tarty limonkowej. Klienci korzystali z 4500 kanałów rozrywki na żądanie w systemie ice, w tym z muzycznej playlisty inspirowanej Miami, a także mieli dostęp do Wi-Fi i telewizji na żywo.

Nowa usługa uzupełni aktualne połączenia handlowe, zapewniane przez Emirates SkyCargo. Dział frachtowy przewoźnika z Dubaju obsługuje bowiem od października 2020 roku rejsy cargo do Miami. Emirates SkyCargo w przeszłości obsłużyły również kilka lotów czarterowych samolotem towarowym Boeing 777, aby przewieźć konie z największego miasta Florydy na imprezy jeździeckie na całym świecie. Od 2019 roku Emirates SkyCargo przewiozły ponad 7700 ton ładunku do i z Miami.

Rejsy do i z Miami będą obsługiwane cztery razy w tygodniu trzyklasowym Boeingiem 777-300ER. Lot EK213 wylatuje z Dubaju (DXB) o godz. 03:10 i wyląduje w Miami (MIA) o godz. 11:00. Rejs powrotny EK214 wystartuje natomiast z Miami o godz. 21:10 i dotrze do Dubaju o godz. 19:25 następnego dnia.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony