Partner serwisu

Emirates wznowią loty do Newcastle i odbudują 90 proc. połączeń sprzed pandemii

Rafał Dybiński 25.08.2021

Emirates wznowią loty do Newcastle i odbudują 90 proc. połączeń sprzed pandemii
fot. Emirates
Linie lotnicze Emirates wznowią od 15 października rejsy do Newcastle - poinformował w oficjalnym komunikacie przewoźnik z Dubaju. Połączenie do północno-wschodniej Anglii będzie realizowane cztery razy w tygodniu. Loty obsłuży boeing 777-300ER w konfiguracji dwuklasowej.
Rejs EK033 opuści Dubaj (DXB) o godzinie 14:30 i przyleci do Newcastle (NCL) o godz. 19:10, natomiast rejs EK034 wyleci z północno-wschodniej Anglii o godz. 21:10 i doleci do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich następnego dnia o godz. 7:25.

77 lotów w tygodniu do Wielkiej Brytanii, sześć razy dziennie do Londynu

Pod koniec października przewoźnik z Bliskiego Wschodu będzie oferował w sumie 77 lotów tygodniowo do Wielkiej Brytanii, stopniowo wznawiając działalność na jednym ze swoich najważniejszych rynków świata.

Emirates aż sześć razy dziennie dolecą do portu Londynu-Heathrow, obsługiwanego pięć razy każdej doby dwupokładowym airbusem A380. Poza tym linie lotnicze z Dubaju zrealizują dwa loty dziennie z pomocą Super Jumbo do Manchesteru. Dodatkowo dziesięć rejsów tygodniowo przewidziano do Birmingham, siedem razy w tygodniu do Glasgow oraz cztery loty tygodniowo do Newcastle.

Codziennie lub częściej do najważniejszych miast Europy, dwie nowe trasy z pomocą A380

Przewoźnik znad Zatoki Perskiej przyspieszył także plany wprowadzenia dodatkowych lotów i zwiększenia oferowania do Barcelony, Brukseli, Dublina, Hamburga, Lizbony, Madrytu, Monachium, Rzymu i Zurychu. Do wielu z tych miast jedne z największych linii lotniczych Bliskiego Wschodu zamierzają latać raz dziennie lub częściej.

Emirates ułatwią również pasażerom podróż do popularnych portów w Niemczech, wprowadzając codzienne rejsy do Duesseldorfu, Frankfurtu nad Menem, Hamburga i Monachium. Trasy Duesseldorf-Dubaj i Hamburg-Dubaj obsłuży A380.

Więcej lotów na Malediwy i do Omanu

Linie lotnicze z Bliskiego Wschodu zapowiedziały także wznowienie połączeń w innych częściach świata, m.in. na trasie Malé-Colombo od 1 września, co dodatkowo wesprze gospodarkę Malediwów i otwierającej się na turystów Sri Lanki.

Do połowy października Emirates zwiększą także do czterech dziennie liczbę lotów na trasie Malé-Dubaj. Ponadto przewoźnik znad Zatoki Perskiej wdroży od 28 sierpnia cztery rejsy w tygodniu do Maskatu, a od 5 października będzie obsługiwane codziennie brazylijskie Sao Paulo.

Emirates wznowiły już rejsy pasażerskie do ponad 120 kierunków i odtworzyły w ten sposób blisko 90 proc. połączeń obsługiwanych do wybuchu pandemii. Klienci przewoźnika z Dubaju mogą wygodnie i bezproblemowo polecieć do Ameryki Północnej i Południowej, Europy, Afryki, a także regionów Bliskiego Wschodu oraz Azji i Pacyfiku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony