Partner serwisu

Emirates wznowią loty do Londynu, Frankfurtu, Paryża, Brukseli i Zurychu

Rafał Dybiński 03.04.2020

Emirates wznowią loty do Londynu, Frankfurtu, Paryża, Brukseli i Zurychu
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Emirates poinformowały w oficjalnym komunikacie o uzyskaniu rządowych zezwoleń na przewóz pasażerów na niektórych trasach do Europy.
Od poniedziałku 6 kwietnia wyruszą rejsy z Dubaju do Londynu-Heathrow, Frankfurtu, Paryża, Brukseli i Zurychu. Loty do stolicy Wielkiej Brytanii będą odbywać się cztery razy w tygodniu, natomiast do pozostałych miast maszyny narodowego przewoźnika Zjednoczonych Emiratów Arabskich wylecą trzy razy w tygodniu.

Międzynarodowe rejsy ze Starego Kontynentu będą odprawiane z Terminala 2 lotniska w Dubaju. Linie lotnicze Emirates udostępnią również swoje maszyny do przewozu ładunku pilnej potrzeby, wspierając handel i społeczności transportem podstawowych towarów.

- Wznowione usługi pasażerskie, choć ograniczone do podróżnych, którzy spełniają warunki wjazdu określone przez kraje docelowe, będą mile widziane przez naszych klientów pragnących wrócić do swoich krajów i rodzin. Chcielibyśmy podziękować rządowi ZEA i wszystkim naszym partnerom za wsparcie w zapewnieniu sprawnego funkcjonowania naszych lotów - podkreślił HH Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes Emirates.

- Chociaż mamy nadzieję na jak najszybsze wznowienie pełnej działalności, zdajemy sobie sprawę z wyzwań, jakie stoją przed wieloma miastami w związku z pandemią. Nasza sieć może zostać przywrócona jedynie poprzez złagodzenie ograniczeń w podróżowaniu i utrzymujemy bliski kontakt ze wszystkimi organami w celu uzyskania najnowszych aktualizacji. Ściśle współpracujemy z władzami, aby wznowić nasze usługi, pamiętając o bezpieczeństwie i dobrym samopoczuciu naszej załogi i klientów na każdym etapie podróży. Stale sprawdzamy sytuację i ogłaszamy wszelkie dodatkowe usługi, gdy tylko będą dostępne - dodał HH Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum.

Na wyżej wymienionych trasach latać będą Boeingi 777-300ER, oferujące miejsca w klasie biznes i ekonomicznej. Emirates będą obsługiwać zmodyfikowany program obsługi tych rejsów. Czasopisma i inne materiały do czytania nie będą dostępne, ale jedzenie i napoje będą nadal oferowane na pokładzie. Wszystkie maszyny przewoźnika zostaną poddane ulepszonym procesom czyszczenia i dezynfekcji w Dubaju po każdej podróży.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo