Partner serwisu

Emirates wprowadzają A380 na trasie do Bangkoku

inf. pras 16.11.2021

Emirates wprowadzają A380 na trasie do Bangkoku
fot. Emirates
Linie Emirates zapowiedziały przywrócenie od 28 listopada dwupokładowego airbusa A380 do rejsów na lotnisko Suvarnabhumi w Bangkoku. Wymiana samolotu na większy pomoże przewoźnikowi zaspokoić duże zapotrzebowanie pasażerów na podróże do tego popularnego miejsca tuż po ponownym otwarciu Tajlandii dla zaszczepionych turystów z zagranicy.
W odpowiedzi na wzrost popytu na podróże, codzienne loty A380 obsługiwane jako rejsy nr EK372 i EK373, zwiększą przepustowość i częstotliwość transferów do Bangkoku. Super Jumbo obsługujący tę trasę będzie oferował miejsca w klasach pierwszej, biznes i ekonomicznej. Wdrożenie dwupokładowego samolotu uzupełni istniejące usługi dostępne na tej trasie: codzienne loty nr EK384 i EK385 realizowane Boeingiem 777-300ER w konfiguracji trzyklasowej oraz połączenie z Bangkokiem przez Phuket. Loty między Bangkokiem a Phuket obecnie realizowane są pięć razy w tygodniu, a od 1 grudnia nawet codziennie.

Wylot rejsu A380 nr EK372 z Dubaju zaplanowany jest codziennie na godz. 9:30, a lądowanie o godz. 18:30 w Bangkoku. Podróż powrotna EK373 rozpocznie się w Bangkoku o godz. 20:35, a zakończy w Dubaju o godz. 00:50 następnego dnia (godziny czasu lokalnego).

Po uruchomieniu 28 listopada połączenia A380, przewoźnik będzie miał w ofercie trzy codzienne loty do/z Bangkoku. Współpraca z Tajlandią trwa od ponad trzech dekad, a Emirates odgrywają kluczową rolę w ożywianiu branży turystycznej w tym kraju. Zwiększona częstotliwość oraz większy samolot pomoże zaspokoić zapotrzebowanie urlopowiczów z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Wraz ze złagodzeniem ograniczeń w podróżowaniu, linie Emirates będą również obsługiwać klientów w Tajlandii i innych regionalnych lokalizacjach z dostępem do preferowanych miejsc docelowych w swojej globalnej sieci obejmującej ponad 120 miejsc przez hub w Dubaju. Dodatkowe loty zapewnią większy wybór dogodnych terminów i połączeń dla klientów z całego świata.

Wprowadzany rejs obsługiwany przez samolot A380 na trasie Dubaj-Bangkok oraz uzupełniające usługi zaplanowane do lotu przez Phuket zapewnią ponad 8600 dodatkowych miejsc tygodniowo, aby sprostać wzrostowi ruchu pasażerskiego w Tajlandii.

Na początku listopada Tajlandia zniosła ograniczenia dla podróżnych spoza kraju, ułatwiając turystykę zaszczepionym pasażerom z ponad 60 państw. Pasażerowie z krajów spoza tej listy mogą również uniknąć kwarantanny, z zastrzeżeniem negatywnego wyniku testu PCR, który zostanie przeprowadzony po przybyciu do Bangkoku oraz obowiązkowego testu, który należy wykonać szóstego lub siódmego dnia pobytu. Więcej informacji na temat wymogów wjazdowych do Tajlandii i obowiązkowej dokumentacji znajduje się na stronie "Wymogi dotyczące podróży według portu docelowego" na oficjalnej stronie przewoźnika.

W związku ze złagodzeniem ograniczeń w podróżowaniu na całym świecie, linie Emirates wprowadzają dwupokładowy A380 do coraz dłuższej listy miejsc docelowych. Obecnie obejmuje ona 25 miast na sześciu kontynentach, a do końca grudnia ich liczba zwiększy się do 28.

Airbus A380 linii Emirates ceniony jest za dodatkową przestrzeń na nogi i wygodę, a także za największe dostępne na rynku ekrany, dzięki którym pasażerowie mogą cieszyć się bogatym wyborem treści oferowanym przez system rozrywki podkładowej ice. Podróżni w klasie biznes korzystają z w pełni rozkładanych foteli, a także wraz z pasażerami klasy pierwszej mogą spotykać się w salonie pokładowym. Podróżni klasy pierwszej korzystają z prywatnych kabin oraz dodatkowo mają dostęp do pryszniców Shower Spa.

W grudniu 2020 roku linie Emirates wprowadziły swój pierwszy samolot A380 w konfiguracji 4-klasowej z klasą Premium Economy. Do listopada tego roku przewoźnik będzie dysponował sześcioma samolotami wyposażonymi w taką ofertę siedzeń oraz w nowy wystrój kabin.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony