Partner serwisu

Emirates uruchamiają pomost lotniczy z pomocą dla Indii

Redakcja/inf. pras. 11.05.2021

Emirates uruchamiają pomost lotniczy z pomocą dla Indii
fot. Emirates
Linie Emirates utworzyły pomost lotniczy, niosący pomoc humanitarną z Dubaju do Indii. Celem przedsięwzięcia przewoźnika jest transport najpotrzebniejszych przedmiotów i artykułów medycznych, aby wspierać Indie w walce z poważną sytuacją związaną z pandemią COVID-19.
Linie Emirates będą oferować dostępną, bezpłatną przestrzeń ładunkową na pokładach samolotów latających do 9 miast w Indiach, aby pomóc międzynarodowym organizacjom pozarządowym w szybkim dostarczaniu towarów tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

W ostatnich tygodniach Emirates SkyCargo przewoziły już leki i sprzęt medyczny na regularnych i czarterowych lotach towarowych do Indii. Najnowsza inicjatywa przewoźnika przenosi wsparcie oferowane Indiom przez organizacje pozarządowe na jeszcze wyższy poziom.

– Linie Emirates są silnie związane z Indiami od czasu pierwszych lotów do tego kraju w 1985 roku. Wspieramy Hindusów i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Indiom stanąć na nogi. W Emirates mamy duże doświadczenie w niesieniu pomocy humanitarnej, a dzięki 95 tygodniowym lotom do 9 miejsc w Indiach będziemy oferować regularne i niezawodne transporty potrzebnych materiałów naszymi szerokokadłubowymi samolotami. International Humanitarian City (IHC) w Dubaju to największe na świecie centrum pomocy humanitarnej i rozwiązań kryzysowych, z którym będziemy ściśle współpracować, aby ułatwić przepływ pilnych artykułów medycznych – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor naczelny Emirates.Pierwsza przesyłka wysłana w ramach pomostu humanitarnego do Indii składała się z ponad 12 ton wielofunkcyjnych namiotów od Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Transport przeznaczony był dla Delhi i był koordynowany przez IHC w Dubaju.

– Jego Wysokość Szejk Mohammed bin Rashid zbudował IHC, aby Dubaj, we współpracy z organizacjami humanitarnymi, był w stanie pomóc najbardziej potrzebującym społecznościom i rodzinom na całym świecie. Stworzenie pomostu powietrznego między Dubajem a Indiami przy współpracy z Emirates SkyCargo, IHC i agencjami ONZ, w celu transportu pilnych przedmiotów i artykułów medycznych, jest kolejnym przykładem wizji Jego Wysokości Szejka Mohammeda bin Rashida dla IHC, który wskrzesił IHC. W zeszłym roku z IHC w Dubaju wysłano ponad 1292 przesyłek, wyznaczając standardy pomocy humanitarnej na całym świecie. Doceniamy wielkie wysiłki naszego partnera, linii Emirates SkyCargo, które stworzyły pomost lotniczy między Dubajem a Indiami w czasie, kiedy pomoc jest szczególnie potrzebna – powiedział Giuseppe Saba, dyrektor generalny International Humanitarian City.

Dział cargo Emirates ściśle współpracuje z IHC, rozwijając swoje partnerstwo przez kilka lat, aby dostarczać niezbędne artykuły społecznościom dotkniętym przez klęski żywiołowe czy inne kryzysy. Po wybuchach w porcie w Bejrucie w sierpniu ubiegłego roku, największe linie lotnicze z Bliskiego Wschodu wykorzystały również swoje doświadczenie w logistyce niesienia pomocy humanitarnej, zakładając most lotniczy do Libanu, aby nieść pomoc tamtejszej społeczności.Emirates są liderem branży lotniczej i przewozów towarowych – przewoźnik stara się pomóc rynkom na całym świecie w walce z pandemią COVID-19. Linie lotnicze znad Zatoki Perskiej pomogły w ciągu ostatniego roku przetransportować tysiące ton pilnie potrzebnych środków ochrony indywidualnej i innych artykułów medycznych na 6 kontynentach, szybko dostosowując swój model biznesowy i wprowadzając dodatkową ładowność poprzez zmodyfikowane mini frachtowce. Aby zwiększyć ładowność w samolotach pasażerskich Boeing 777-300ER usunięto fotele klasy ekonomicznej, towary pierwszej potrzeby przewożono też w lukach bagażowych.

Ponadto Emirates SkyCargo nawiązały współpracę z UNICEF i innymi podmiotami w Dubaju za pośrednictwem Dubai Vaccine Logistics Alliance, aby szybko transportować, przez Dubaj, szczepionki przeciw COVID-19 do krajów rozwijających się. Do tej pory lotami Emirates przewieziono blisko 60 milionów dawek szczepionek przeciw COVID-19, co oznacza, że prawie 1 na 20 wszystkich dawek szczepionki na całym świecie przeleciała przez Dubaj. Dzięki regularnym rejsów towarowym do blisko 140 miejsc na sześciu kontynentach największe linie lotnicze z Bliskiego Wschodu pomagają utrzymać nieprzerwane łańcuchy dostaw kluczowych towarów, takich jak środki medyczne i żywność.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo