Partner serwisu

Emirates: Specjalne malowanie Dubai Expo 2020 na airbusie A380

Avgeek 30.09.2021

arrow
arrow
Emirates: Specjalne malowanie Dubai Expo 2020 na airbusie A380
fot. Emirates
Emirates: Specjalne malowanie Dubai Expo 2020 na airbusie A380
Emirates: Specjalne malowanie Dubai Expo 2020 na airbusie A380
Linia Emirates, będąca głównym partnerem i oficjalną linią lotniczą Expo 2020 w Dubaju, zaprezentowały przyciągające wzrok specjalne malowanie airbusa A380, które ma na celu szerzenie przesłania tej imprezy na całym świecie.
Odważne odejście od tradycyjnego biało-złotego schematu malowania Emirates, to jaskrawo-niebieskie malowanie samolotu, które zawiera wielkoskalową grafikę w żywych kolorach zielonym, pomarańczowym, różowym, fioletowym i czerwonym, która biegnie przez kadłub aż do statecznika pionowego i poziomego, przeplatając się z wyraźnym logo Dubai Expo 2020 w kształcie pierścienia. Specjalne napisy "Dubai Expo" i "Be Part of the Magic" znajdują się po obu stronach kadłuba A380. Na osłonach silników również widnieją napisy Dubai Expo 2020 oraz daty tego wydarzenia.

Nowa kolorystyka A380 została zaprojektowana, pomalowana, wyprodukowana i zainstalowana we własnym zakresie przez zespół Emirates. Nie były to tylko naklejki (silniki i wizerunek stewardessy), ale kompletny projekt malarski i zdecydowanie największy, jakiego kiedykolwiek podjęła się emiracka linia. Pierwszy rejs w nowych barwach maszyna A380 o rejestracji A6-EEU wykonała 29 września, tego dnia samolot poleciał do Los Angeles.

Nowe barwy Dubai Expo 2020 pojawią się łącznie na trzech samolotach A380 linii Emirates, aby wizualnie opowiedzieć historię i potwierdzić tematykę jednego z największych globalnych wydarzeń, które odbędzie się od czasu wybuchu pandemii. Charakterystyczne niebieskie samoloty Expo dołączą do 40 innych specjalnych malowań dedykowanych Expo 2020, które od 2018 r. łącznie poleciały na ponad 130 kierunkach w całej siatce połączeń Emirates, które mają długą tradycję prezentowania specjalnych malowań na swoich airbusach A380 i boeingach 777, a tylko w ciągu ostatnich pięciu lat zespół przewoźnika stworzył blisko 50 unikalnych wzorów i 100 malowań.

Expo 2020 Dubaj to pierwsza Światowa Wystawa Expo mająca miejsce w regionie Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Południowej (MEASA), która będzie trwać od października 2021 r. do marca 2022 r. Sześciomiesięczny program jest pełen wrażeń dla wszystkich grup wiekowych i zainteresowań, w tym bogatej oferty tygodni tematycznych, rozrywki i rozrywki edukacyjnej. Fani sztuki i kultury, a także entuzjaści żywności i technologii mogą odkrywać wystawy, warsztaty, spektakle, pokazy na żywo i wiele innych. Odwiedzający mogą również odwiedzić pawilon narodowy, aby poczuć smak domu, lub zapoznać się z 190 pawilonami innych krajów. Emirates zaprezentują swój własny pawilon poświęcony przyszłości lotnictwa komercyjnego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony