Partner serwisu

Emirates SkyCargo przywracają operacje w dwóch terminalach w Dubaju

inf. pras 20.03.2022

Emirates SkyCargo przywracają operacje w dwóch terminalach w Dubaju
fot. Emirates SkyCargo
Linie lotnicze Emirates SkyCargo ogłosiły, że od 26 marca br. reaktywują swój terminal cargo Emirates SkyCentral DWC w Dubaju południowym, który obsługuje samoloty towarowe.
Ruch ten będzie oznaczał powrót do działalności w dwóch terminalach cargo w Dubaju po dwóch latach przerwy. W kwietniu 2020 roku Emirates SkyCargo skonsolidowały operacje cargo (transport na pokładzie samolotu towarowego) i pasażerskie cargo (transport cargo pod podkładem samolotu pasażerskiego) na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju (DXB) w związku z zawieszeniem lotów pasażerskich we wczesnych etapach pandemii COVID-19. Konsolidacja miała na celu usprawnienie i przyspieszenie transportu niezbędnych materiałów i artykułów medycznych na całym świecie.

Wraz z rozwojem sieci i operacji pasażerskich linii Emirates, a także stopniowym wzrostem wolumenu ładunków, Emirates SkyCargo ponownie podzieliły swoją działalność na dwa huby w Dubaju – z Emirates SkyCentral DXB do obsługi ładunków przylatujących lub odlatujących samolotami pasażerskimi oraz Emirates SkyCentral DWC obsługujący ładunki w samolotach towarowych.

Emirates SkyCentral DWC został otwarty w 2015 roku i ma łączną ładowność ponad 1 miliona ton rocznie. Nowoczesny terminal obejmuje rozległe obiekty do obsługi łańcucha chłodniczego, a także strefę obsługi farmaceutycznej z unijnym certyfikatem GDP. Dedykowane stanowiska postojowe dla samolotów w bliskim sąsiedztwie terminalu pozwalają na szybki i sprawny przewóz ładunku.

Z kolei całodobowy korytarz towarowy dla ciężarówek zapewni bezproblemową łączność dla ładunków między dwoma lotniskami. W przypadku ładunków pilnie potrzebnych i tych o wysokim priorytecie Emirates SkyCargo będą w stanie przewieźć towary między terminalami w niecałe pięć godzin od wylądowania samolotu w DXB do wylotu innego samolotu z DWC i vice versa.

Emirates SkyCargo to oddział cargo należący do linii lotniczych Emirates, oferujący klientom przestrzeń ładunkową na pokładzie nowoczesnej floty szerokokadłubowych boeingów 777 i airbusów A380, w globalnej sieci ponad 140 kierunków na sześciu kontynentach.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony