Partner serwisu

Emirates SkyCargo odebrały nowego boeinga 777F

Redakcja/inf. pras. 05.06.2022

Emirates SkyCargo odebrały nowego boeinga 777F
fot. Emirates SkyCargo
Linie lotnicze Emirates SkyCargo odebrały w miniony weekend nowego Boeinga 777F. Frachtowiec powiększył flotę samolotów cargo do jedenastu maszyn.
Wyprodukowany w fabryce Boeinga w Paine Field w Seattle samolot z numerem rejestracyjnym A6-EFT udał się do Hongkongu, aby odebrać swój pierwszy ładunek złożony z elektroniki, towarów konsumpcyjnych i drobnicy. Następnie wylądował w sobotni poranek w swoim nowym domu, na lotnisku Dubai World Central.

– Nasz najnowszy samolot frachtowy dodaje pojemność do naszych operacji. Działamy na pełnych obrotach od początku pandemii, aby służyć naszym klientom i utrzymywać drożność globalnych łańcuchów dostaw. Dostawa drugiego 777F jest planowana na czerwiec. Z kolei w 2023 roku rozpoczniemy program konwersji czterech pasażerskich samolotów 777 na samoloty transportowe, a wszystkie przebudowane samoloty zostaną ponownie dostarczone do końca 2024 roku – powiedział Nabil Sultan, starszy wiceprezes oddziału Emirates SkyCargo.

Emirates SkyCargo obsługują obecnie regularne przewozy towarowe do jedenastu miejsc docelowych. Oferują również klientom przestrzeń ładunkową na pokładzie nowoczesnej floty ponad 200 szerokokadłubowych Boeingów 777 i Airbusów A380, w globalnej sieci ponad 130 kierunków na sześciu kontynentach. W ubiegłym roku linie Emirates SkyCargo przewiozły ponad 2,1 mln ton ładunku.

Emirates SkyCargo oferują portfolio rozwiązań zaprojektowanych z myślą o wyjątkowych wymaganiach różnych klientów. Czy jest to ładunek łatwo psujący się, taki jak artykuły spożywcze i kwiaty; certyfikowana obsługa łańcucha chłodniczego dla produktów farmaceutycznych; kosztowności i przedmioty technologiczne, samochody i artykuły przemysłowe, konie wyścigowe i zwierzęta domowe, przesyłki pocztowe i kurierskie lub ładunki drobnicowe, Emirates SkyCargo ma doświadczenie i możliwości w zakresie specjalistycznych rozwiązań spełniających potrzeby spedytorów.

Pierwszym klientem, który zamówił Boeinga 777-F, były wlaśnie linie Emirates SkyCargo. Samolot od 2009 roku znajduje się w centrum działalności przewoźnika z Dubaju. Zasięg i ładowność maszyny umożliwiają szybki i sprawny transport przesyłek wrażliwych na czas i temperaturę od miejsca pochodzenia do miejsca przeznaczenia.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony