Partner serwisu

Emirates rozszerzają wdrożenie IATA Travel Pass

Rafał Dybiński 29.06.2021

Emirates rozszerzają wdrożenie IATA Travel Pass
fot. Emirates Press
Linie lotnicze Emirates oferują IATA Travel Pass podróżnym latającym już do dziesięciu miast i planują rozszerzyć usługę w najbliższych tygodniach na wszystkie trasy w swojej siatce połączeń.
Przewoźnik z Dubaju nawiązał współpracę z Alhosn, oficjalną aplikacją Zjednoczonych Emiratów Arabskich do śledzenia kontaktów i dokumentacji medycznej związanej z COVID-19, aby zapewnić swoim klientom większą wygodę i płynniejsze podróże.

- W ciągu ostatnich miesięcy naprawdę przyspieszyliśmy nasze projekty biometrycznej, zbliżeniowej i cyfrowej weryfikacji podróży, aby zapewnić naszym klientom jeszcze większą wygodę i pewność podczas lotów - podkreślił Adel Al Redha, dyrektor operacyjny Emirates.

Klienci Emirates, latający między Dubajem a Londynem, Barceloną, ​​Madrytem, Stambułem, Nowym Jorkiem (JFK), Moskwą, Frankfurtem nad Menem, Paryżem (Charles De Gaulle) i Amsterdamem, mogą teraz korzystać z IATA Travel Pass. Pasażerowie tych rejsów otrzymają wiadomość SMS i e-mail z kodem aktywacyjnym oraz instrukcjami pobierania aplikacji IATA Travel Pass.

Największe linie lotnicze z Bliskiego Wschodu realizują plany wdrożenia IATA Travel Pass w swojej globalnej sieci. Od początku testów Emirates ściśle współpracowały z IATA i jej partnerami w celu ulepszenia rozwiązania w oparciu o opinie klientów. Aplikacja IATA Travel Pass jest teraz dostępna zarówno dla użytkowników systemów iOS, jak i Android, a także mogą z niej korzystać klienci posiadający paszporty niebiometryczne.

Od lipca linie Emirates zintegrują aplikację Alhosn ze swoimi systemami odprawy, rozszerzając dotychczasową integrację z Dubai Health Authority (DHA). Dzięki temu klienci podróżujący ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich mogą korzystać z szybkiego i wygodnego cyfrowego wyszukiwania oraz weryfikacji dokumentacji medycznej COVID-19, niezależnie od tego, w którym miejscu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ukończyli szczepienie lub wykonali testy PCR i antygenowe w kierunku COVID-19. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo