Partner serwisu

Emirates rozpoczynają program szczepień przeciwko COVID-19

Red. ed 18.01.2021

Emirates rozpoczynają program szczepień przeciwko COVID-19
fot. Emirates
Grupa Emirates rozpoczęła dziś program szczepień przeciwko wirusowi COVID-19 dla kluczowych pracowników ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Akcja zorganizowana jest we współpracy z Urzędem ds. Zdrowia Dubaju oraz Ministerstwem Zdrowia i Prewencji.
Szczepienia rozpoczęły się w poniedziałek (18 stycznia) rano. W pierwszej kolejności szczepionkę otrzyma personel lotniczy pierwszej linii, w tym załoga pokładowa i kabinowa oraz inni pracownicy operacyjni.

Emirates, wraz z firmą dnata, to jedne z pierwszych firm transportowych i lotniczych na świecie, które zaoferowały swoim pracownikom możliwość zaszczepienia się przeciwko wirusowi COVID-19. Już w trakcie pandemii Emirates i dnata wdrożyły wiele środków i nowych rozwiązań, aby zapewnić klientom, pracownikom i obsługiwanym społecznościom bezpieczeństwo. Program szczepień, który właśnie się rozpoczął jest kolejnym krokiem w kierunku ochrony zdrowia pracowników lotniczych, którzy swoją pracą służą podróżującym i pomagają w transporcie podstawowych towarów na całym świecie.

W ramach programu, Grupa Emirates zapewnia swoim pracownikom dostęp do szczepionek firm Pfizer-BioNTech i Sinopharm. Obie szczepionki zostały zatwierdzone przez władze ZEA. Aby ułatwić i przyspieszyć proces, szczepienia prowadzone są w różnych lokalizacjach firmy w całym kraju przez 12 godzin dziennie, 7 dni w tygodni. Alternatywnie pracownicy Emirates Group, podobnie jak wszyscy obywatele i mieszkańcy ZEA, mogą zdecydować się na szczepienie w wyznaczonych przez rząd centrach medycznych i klinikach. To zasługa władz ZEA, dzięki którym szczepionki są bezpłatne i dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Według danych opublikowanych przez Our World In Data, witrynę badawczą z siedzibą w Oksfordzie, Zjednoczone Emiraty Arabskie zajmują drugie miejsce na świecie pod względem wskaźników szczepień. Oznacza to, że od wprowadzenia szczepionek w grudniu 2020 r. w ZEA zaszczepiono ponad 1,9 mln osób, co odpowiada 19,04 dawki/100 mieszkańców. ZEA są na dobrej drodze do zaszczepienia ponad 50 proc. swojej populacji przed końcem marca.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo