Partner serwisu

Emirates przewiozą z Liege do Tokio 247 koni na igrzyska

Redakcja/inf. pras. 15.07.2021

Emirates przewiozą z Liege do Tokio 247 koni na igrzyska
fot. Emirates
Gdy oczy entuzjastów sportu z całego świata zwracają się w stronę Tokio, grupa wyjątkowych czempionów udaje się do japońskiej stolicy specjalnymi lotami obsługiwanymi przez linie Emirates.
Emirates SkyCargo planują zaledwie osiem lotów, aby na pokładzie nowoczesnego i wydajnego samolotu towarowego Boeing 777, który może przewozić około 100 ton ładunku podczas jednego lotu, przewieźć 247 koni w 131 specjalnie zaprojektowanych boksach. Poza nimi do stolicy Japonii uda się 59 opiekunów zwierząt, 100 ton dedykowanego sprzętu i, co najważniejsze, 20 ton jedzenia i picia dla sportowych czempionów. Zaplanowano też osiem lotów powrotnych do Liege z Tokio.

Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do przewoźnika z Dubaju, obsłużą osiem lotów czarterowych, aby przetransportować 247 koni z Liege do Tokio. Pierwszy lot z 36 końmi wylądował już na lotnisku Haneda w Tokio. Emirates będą też obsługiwać dodatkowe osiem lotów powrotnych z Tokio do Liege. Przewoźnik współpracuje z Peden Bloodstock, wiodącym międzynarodowym specjalistą od transportu koni dla tego czarteru.

Podczas lotów konie będą wygodnie osadzane w specjalnie zaprojektowanych dla nich boksach. Linie Emirates SkyCargo przetransportują 131 takich boksów a w nich 247 koni. Ponadto ze zwierzętami będzie podróżowało 59 opiekunów, którzy zapewnią koniom dobrą opiekę, pokarm i pojenie podczas lotu z Liege do Hanedy, przez krótki postój w Dubaju. Następnie linie lotnicze z Bliskiego Wschodu przewiozą z Liege 20 ton żywności i picia dla zwierząt oraz 100 ton specjalnego sprzętu.

Emirates mają wieloletnie doświadczenie w transporcie koni na sześciu kontynentach na międzynarodowe imprezy sportowe. Przewoźnik z Dubaju jest także sponsorem tytularnym wielu prestiżowych, światowych turniejów wyścigów konnych oraz sponsorem Godolphin, wiodącego na świecie zespołu w tej dyscyplinie sportu.

Emirates dysponują flotą nowoczesnych samolotów towarowych Boeing 777 i dobrze wyszkolonym zespołem, aby zapewnić koniom komfortowy i bezstresowy lot. Przewoźnik z Dubaju przestrzega przepisów krajowych i międzynarodowych dotyczących transportu żywych zwierząt, w tym przepisów IATA Live Animals (LAR).
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony