Partner serwisu

Emirates pozyskają Dreamlinery zamiast boeingów 777X?

Rafał Dybiński 18.05.2021

Emirates pozyskają Dreamlinery zamiast boeingów 777X?
fot. Boeing Media
Linie lotnicze Emirates rozważają korektę zamówienia złożonego na 126 boeingów 777X. Być może flotę przewoźnika z Dubaju wzmocnią w ramach sondowanej zmiany mniejsze Dreamlinery. Tak zapowiedział szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, dyrektor generalny grupy Emirates.
Włodarze największych linii lotniczych z Bliskiego Wschodu są zaniepokojone i zarazem sfrustrowane opóźnieniem aż o trzy lata programu szerokadłubowców wersji 777X oraz wezwali producenta z Chicago do ujawnienia dalszych szczegółów na temat samolotu, który miał podbić rynek lotniczy na całym świecie.

Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, który zarządza Emirates od 1985 roku, nie ujawnił jeszcze kiedy podejmie decyzję w sprawie przyszłej floty przewoźnika znad Zatoki Perskiej. Już przed dwoma laty zamówienie na 150 boeingów 777X zmniejszono do 126 maszyn, po tym jak zdecydowano się powiększyć flotę Dreamlinerów o 30 samolotów. Wiele na to wskazuje, że niebawem dojdzie do kolejnej korekty i być linie lotnicze z Dubaju całkowicie zrezygnują z szerokadłubowców wersji 777X.

Emirates wkrótce opublikują wyniki za rok finansowy, który zakończył się 31 marca. Jak zdradził szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum największy przewoźnik z Bliskiego Wschodu miał bardzo trudnych ostatnich dwanaście miesięcy i zdołał obsłużyć zaledwie 30 proc. z 56,2 mln pasażerów, którzy skorzystali z usług linii lotniczych z Dubaju w poprzednim roku.

Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum pozostaje jednak optymistą przed rozpoczynającym się sezonem letnim. – Wiele osób, które przestało latać przez ostatnie półtora roku z powodu pandemii, znów chce podróżować – uważa dyrektor generalny grupy Emirates, który zapowiedział wdrożenie odpowiedzialnej i konserwatywnej strategii w najbliższych latach. – Będziemy uruchamiać tylko takie trasy, które mają komercyjny sens – dodał Ahmed bin Saeed Al Maktoum.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony