Partner serwisu

Emirates poleci do Doliny Krzemowej Wschodu

inf. pras. oprac. ad 28.01.2020

Emirates poleci do Doliny Krzemowej Wschodu
fot. Ronald Tagra/ Flickr
Linie Emirates poinformowały o planach uruchomienia 9 kwietnia tego roku nowego codziennego połączenia z Dubaju (DXB) do portu lotniczego Penang (PEN) przez Singapur (SIN). Lot Emirates do Penang będzie odbywać się przez Singapur, co ułatwi pasażerom podróż między tymi miastami.
Penang zostanie drugim kierunkiem Emirates w Malezji po stolicy kraju Kuala Lumpur, do której obecnie linie latają trzy razy dziennie i którą obsługują od 1996 roku. Nowe połączenie będzie realizowane przez samolot Boeing 777-300ER Emirates w konfiguracji trzyklasowej, który oferuje osiem prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 fotele rozkładane do pozycji leżącej w klasie biznes oraz 304 szerokie fotele w klasie ekonomicznej. Nowa trasa zapewni podróżującym z miast północnej Malezji wygodne połączenie z Dubaju do kierunków w Europie, Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Dolina Krzemowa Wschodu

Stan Penang znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu Malezji i obejmuje zarówno część kontynentalną, jak i wyspę połączoną z lądem dwoma najdłuższymi mostami drogowymi w kraju. Penang to drugie co do wielkości miasto Malezji, słynące z bogatego dziedzictwa i architektury, energicznego, wielokulturowego społeczeństwa, nowoczesnej oferty handlowo-rozrywkowej, kuchni oraz naturalnego piękna miejscowych plaż i wzgórz. Zabytkowa część miasta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajduje się tu również wiele innych miejsc wartych zobaczenia.

Oprócz walorów turystycznych Penang uchodzi także za prężny ośrodek gospodarczy Malezji, będąc ważnym punktem na mapie handlowej i przemysłowej kraju przyciągającym przedsiębiorców z całego świata.Stan jest zwany Doliną Krzemową Wschodu i jest jednym z najważniejszych regionów ekonomicznych Malezji. Penang ma najwyższy produkt krajowy brutto na mieszkańca spośród wszystkich stanów malezyjskich.

Nie tylko pasażerowie

Dzięki nowemu połączeniu Emirates SkyCargo – linie lotnicze cargo należące do Emirates – będą mogły przewieźć do 15 ton ładunku na trasie, umożliwiając malezyjskim przedsiębiorcom zwiększenie eksportu towarów takich jak artykuły i części elektroniczne, w tym półprzewodniki, laptopy i inne towary konsumpcyjne oraz części zapasowe dla różnych gałęzi gospodarki, m.in. lotnictwa, przemysłu naftowego i gazownictwa, a także energetyki odnawialnej. Do towarów często importowanych do Malezji należą leki, odzież i produkty łatwo psujące się, w tym żywność i świeże kwiaty. Nowa trasa zapewni także Singapurowi większe możliwości eksportu i importu towarów. Zyska on rówznież połączenie z Penang oraz z całym światem przez Dubaj.

Linie Emirates SkyCargo ułatwiają handel między Malezją a resztą świata od 1996 roku. W ostatnim roku finansowym przewoźnik przetransportował blisko 23 tys. ton ładunku na trasie do i z Kuala Lumpur – o 17 proc. więcej niż w roku poprzednim.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony