Partner serwisu

Emirates polecą znów do Newark z międzylądowaniem w Atenach

Rafał Dybiński 01.03.2021

Emirates polecą znów do Newark z międzylądowaniem w Atenach
fot. Emirates
Linie lotnicze Emirates wznowią od 1 czerwca codzienne rejsy do nowojorskiego portu Newark-Liberty z międzylądowaniem w Atenach – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Długodystansowe loty obsłuży trzyklasowy Boeing 777-300ER. Nowojorski port Newark-Liberty będzie dziesiątą destynacją w Stanach Zjednoczonych narodowego przewoźnika Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który wznowił już rejsy międzykontynentalne do Bostonu, Chicago, Dallas, Houston, Los Angeles, nowojorskiego JFK (w tym przypadku nawet dwa razy na dobę) i Waszyngtonu, a od 2 marca poleci także do San Francisco.

Lot EK209 wyleci z Dubaju o godz. 10:50 i wyląduje w Atenach o godz. 15:00. Stolicę Grecji opuści o godz. 17:35 i dotrze do lotniska Newark-Liberty o godz. 21:20 tego samego dnia. Rejs powrotny EK210 wystartuje z Nowego Jorku o godz. 23:55 i przyleci do Aten o godz. 16:05 następnego dnia. Po dwóch godzinach przerwy odleci ze stolicy Grecji o godz. 18:05 i dotrze do Dubaju o godz. 23:35 lokalnego czasu.

Trasa Nowy Jork – Ateny jest bardzo atrakcyjna dla linii lotniczych, które planują wznawiać połączenia międzykontynentalne. Od kwietnia rejsy na tym odcinku zamierzają bowiem obsługiwać Delta Air Lines i United Airlines. Przewoźnik z Atlanty będzie korzystać z lotniska JFK, natomiast linie z Chicago będą oferować takie usługi z portu Newark-Liberty.

Statystyki Sabre Market Intelligence pokazują również, że ruch pasażerski między Atenami a Nowym Jorkiem wzrósł z 237 tys. podróżnych w obie strony w 2017 roku do ponad 376 tys. w 2019 roku. Wstępne dane za 2020 rok Wskazują natomiast, że z tej trasy skorzystało blisko 86 tys. pasażerów w obie strony, z których około 47 proc. podróżowało pośrednio.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony