Partner serwisu

Emirates połączą znów Mediolan z Nowym Jorkiem

Rafał Dybiński 05.04.2021

Emirates połączą znów Mediolan z Nowym Jorkiem
fot. Emirates
Linie lotnicze Emirates poinformowały w oficjalnym komunikacie o wznowieniu bezpośredniego całorocznego połączenia między portami Mediolan-Malpensa i Nowy Jork-JFK. Stolica włoskiej Lombardii będzie od 1 czerwca miejscem międzylądowania samolotu przewoźnika z Półwyspu Arabskiego na trasie z Dubaju do największego miasta Stanów Zjednoczonych.
Transatlantyckie rejsy obsłuży Boeing 777-300ER, oferujący osiem foteli klasy pierwszej, 42 klasy biznes oraz 304 miejsc w klasie ekonomicznej. Lot EK205 na odcinku z Mediolanu do Nowego Jorku będzie rozszerzeniem istniejącego połączenia z Dubaju do stolicy Lombardii. Jego częstotliwość będzie się zwiększać stopniowo aż do trzech lotów dziennie.

Wylot z Dubaju zaplanowano o godz. 9:45. Lądowanie w Mediolanie przewidziane jest na godz. 14:20. Po 110 minutach przerwy o godz. 16:20 samolot Emirates odleci w stronę USA i dotrze do nowojorskiego portu JFK o godz. 19:00 lokalnego czasu.

Rejs powrotny wystartuje o godz. 22:20. Przylot do stolicy Lombardii ustalono na godz. 12:15 następnego dnia. Ponownie po 110 minutach postoju o godz. 14:05 samolot przewoźnika z Półwyspu Arabskiego odleci w stronę Dubaju i dotrze do miejsca docelowego o godz. 22:10 lokalnego czasu.

Wznowienie trasy Dubaj - Mediolan-Malpensa - Nowy Jork-JFK zapewni większy wybór podróżnym z Europy, Bliskiego Wschodu i Ameryki Północnej. Dla Emirates będzie to już jedenasta obsługiwana trasa do Stanów Zjednoczonych. Samoloty przewoźnika z Dubaju dolecą bowiem także do Bostonu, Chicago, Dallas, Houston, Los Angeles, Orlando, San Francisco, Seattle i Waszyngtonu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony