Partner serwisu

Emirates odebrały 117. samolot A380. Ostatni Super Jumbo dołączy jeszcze w grudniu

Rafał Dybiński 14.12.2020

Emirates odebrały 117. samolot A380. Ostatni Super Jumbo dołączy jeszcze w grudniu
fot. Emirates
117. samolot A380 dołączył do floty linii lotniczych Emirates - poinformowano w oficjalnym komunikacie. Kolejny Super Jumbo jest drugim z trzech, które wzmocnią przewoźnika znad Zatoki Perskiej jeszcze w grudniu.
Ostatni z nich i najbardziej oczekiwany, będzie oferował podróżnym klasę ekonomiczną premium. Jako pierwszy do floty linii lotniczych z Dubaju przybył na początku bieżącego miesiąca MSN A6-EVL.

Super Jumbo są wizytówką Emirates już od dwunastu lat. Rejsy największymi pasażerskimi samolotami świata cieszą się dużym zainteresowaniem. Aktualnie przewoźnik z Dubaju realizuje loty A380 do Ammanu, Amsterdamu, Dżuddy, Kairu, Kantonu, Londynu, Manchesteru, Moskwy i Paryża.

A380 wykorzystywane są również aktualnie na połączeniach China Southern Airlines z Kantonu do Amsterdamu, Londynu, Los Angeles, Seulu, Tokio, Sydney i Vancouver oraz Asiana Airlines z Seulu do Pohang. Przed rokiem w analogicznym okresie Super Jumbo latały w sumie na 115 trasach na całym świecie.

Tim Clark, prezes Emirates, zakłada powrót całej floty A380 przewoźnika z Bliskiego Wschodu do regularnej służby na początku 2022 roku. Optymistyczne nastawienie oparte jest na założeniu, że w drugim kwartale przyszłego roku nastąpi widoczny postęp w produkcji oraz transporcie szczepionek na koronawirusa SARS-CoV-2. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście.

- A380 pozostanie naszym flagowym samolotem przez następną dekadę i będziemy go ponownie rozmieszczać na większej liczbie tras, gdy powróci zapotrzebowanie na podróże. Co ważne, dzięki przestrzeni i technologii dostępnej w nim mogliśmy wprowadzić na pokładzie nowe koncepcje, które zmieniły latanie na lepsze. Ten samolot to historia sukcesu Emirates - podkreślił jeszcze po odebraniu kolejnej maszyny Tim Clark.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony