Partner serwisu

Emirates i Etihad kontynuują zawieszenie lotów do Indii

Rafał Dybiński 29.07.2021

Emirates i Etihad kontynuują zawieszenie lotów do Indii
fot. Etihad Airways
Linie lotnicze Emirates i Etihad przedłużyły zawieszenie pasażerskich połączeń do Indii. Przynajmniej do 2 sierpnia przewoźnicy z Dubaju i Abu Zabi będą realizować tylko rejsy cargo do kilku miast największego państwa Azji Południowej.
Przedłużenie zawieszenia lotów pasażerskich zwiększy tylko frustrację tysięcy emigrantów, którzy są unieruchomieni lub nie mogą wrócić do kraju z powodu zakazu podróżowania do Indii, obowiązującego wciąż w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA). Dziesiątki rodzin, głównie pracowników budowlanych, także z Pakistanu, Sri Lanki czy Bangladeszu, jest rozdzielonych już dłuższy czas z powodu nałożonych ograniczeń.

Jedynymi podróżnymi, którzy mogą latać do Indii, są obywatele ZEA, ale dotyczy to jedynie dyplomatów i posiadaczy złotej wizy pobytowej. Tak ograniczona lista doprowadziła do kilku historii linii lotniczych przewożących zaledwie jednego pasażera między Półwyspem Arabskim a Indiami.

Decydenci z Dubaju i Abu Zabi nie sygnalizowali wcześniej, że wznowią rejsy do największego państwa Azji Południowej, więc ich postanowienie nie powinno być w sumie zaskoczeniem. Niemniej rynek indyjski jest bardzo ważny dla linii lotniczych z ZEA. Utrzymująca się wysoka liczba infekcji COVID-19 w obu krajach, nawet pomimo rygorystycznych testów czy wdrażanych programów szczepień, uniemożliwia jednak swobodne przemieszczanie się w tej części świata.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo