Partner serwisu

Emirates dodają kolejne dwie trasy i jest coraz bliżej 100

Rafał Dybiński 29.09.2020

Emirates dodają kolejne dwie trasy i jest coraz bliżej 100
fot. Emirates
Linie lotnicze Emirates uruchomią na początku października dwie nowe trasy z Dubaju – poinformowano w oficjalnym komunikacie. Globalna sieć przewoźnika z Półwyspu Arabskiego osiągnie w ten sposób już 94 destynacje.
1 października wyruszy z Dubaju pierwszy rejs do Entebbe w Ugandzie. Dobę później wystartuje natomiast inauguracyjny lot do Maskatu w Omanie. Obie destynacje obsłuży Boeing 777-300ER.

Dodanie Entebbe rozszerzy afrykańską sieć Emirates do 20 miast. Rejs EK729, wyleci z Dubaju o godz. 10:30 trzy razy w tygodniu, a konkretnie w czwartki, piątki oraz niedziele. Lądowanie na Czarnym Lądzie zaplanowano na godz. 15:00. Lot powrotny EK730 z Ugandy wystartuje o godz. 17:00. Przylot do Dubaju zaplanowano na godz. 23:25.

Połączenie do Maskatu będzie realizowane natomiast dwa razy w tygodniu, a konkretnie w niedziele i piątki. Rejs EK 886 wyleci z Dubaju o godz. 2:15 i przyleci do stolicy Omanu o godz. 3:30. Lot powrotny EK867 odleci z Maskatu o godz. 4:40. Lądowanie w Dubaju zaplanowano na godz. 5:55.

Emirates wznowiły od 4 września loty do Warszawy. Do 7 października rejsy do stolicy Polski będą realizowane dwa razy w tygodniu, a następnie ich częstotliwość zwiększy się do trzech w tygodniu.

Jeden z największych ośrodków Bliskiego Wschodu został ponownie otwarty dla zagranicznych podróżnych po zniesieniu rządowych restrykcji na początku lipca bieżącego roku. Przewoźnik z Dubaju zdecydował się na obsługę cieszących się największym zainteresowaniem tras do Amsterdamu, Londynu, Paryża, Kairu, Kantonu i Toronto samolotami A380. Słynne Super Jumbo mają służyć liniom lotniczym znad Zatoki Perskiej jeszcze przez co najmniej przez dekadę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony