Partner serwisu

Emirates dodają drugi dzienny lot A380 do Melbourne

inf. pras 23.03.2022

Emirates dodają drugi dzienny lot A380 do Melbourne
fot. Emirates
Linie Emirates ogłosiły wprowadzenie drugiego dziennego lotu na trasie Dubaj – Melbourne, który zrealizuje flagowy samolot A380. Od 1 maja przewoźnik zaoferuje klientom 14 połączeń tygodniowo z największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich do jednego z ważniejszych miast w Australii. Rozwój usług jest wspierany przez rząd stanu Wiktoria ma na celu zwiększenie liczby międzynarodowych lotów do Melbourne oraz przyciągnięcie turystów.
Dodatkowy lot między Dubajem a Melbourne zwiększy liczbę miejsc do ponad 1000 dziennie, co daje łącznie 700 tys. miejsc rocznie. Podróżni mogą wybierać spośród 14 kabin w pierwszej klasie, 76 foteli rozkładanych do pozycji leżącej w klasie biznes i 426 ergonomicznie zaprojektowanych miejsc w klasie ekonomicznej. Bilety można rezerwować na stronie, w aplikacji przewoźnika lub za pośrednictwem biur podróży.

Od 1 maja nowy lot Emirates wystartuje codziennie z Dubaju o 10:05, i wyląduje w Melbourne o 5:30 następnego dnia. Z Melbourne samolot wystartuje o 05:15, przylatując do Dubaju o 13:10. Dodatkowy lot będzie uzupełnieniem istniejących połączeń, które odbywają się codziennie z Dubaju o 02:40, z lądowaniem o 21:50 w Melbourne. Rejs powrotny w tym przypadku odlatuje o 21:15 i ląduje o 05:15 następnego dnia. Wszystkie podane godziny to czas lokalny. Dodanie drugiego dziennego połączenia A380 zapewni klientom jeszcze większą wygodę i elastyczność podróżowania lotem porannym lub wieczornym, co zapewni optymalne możliwości przesiadek po zatrzymaniu się w Dubaju.

Przed pandemią międzynarodowe loty przyciągały każdego roku do stanu Wiktoria ponad 3,1 miliona odwiedzających i dostarczały gospodarce 8,8 mld dolarów. Linie Emirates przewiozły 22 proc. z 1,3 mln pasażerów, którzy przybyli do Wiktorii z kluczowych krajów europejskich, takich jak Niemcy, Francja, Włochy, Holandia i Szwajcaria, co w 2019 roku zapewniło 86 mln dolarów gospodarce  stanu Wiktoria.

Ponieważ Australia jest trzecim co do wielkości kierunkiem obsługi lotów A380, linie lotnicze z Dubaju nieustannie dążą do zwiększenia liczby lotów do tego kraju. W maju wzrosną one do 42 lotów tygodniowo, przy czym flagowy samolot linii będzie latać do Sydney, Melbourne i Brisbane. Od tego czasu stolice Wiktorii i Nowej Południowej Walii będą obsługiwane dwa razy dziennie, a stolica Queensland raz dziennie. Linie Emirates świadczą również usługi pasażerskie do Perth innymi samolotami szerokokadłubowymi w swojej flocie, Boeingami 777-300ER, które będą latać codziennie od 1 maja.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony