Partner serwisu

Embraer sprzedał firmie Aerodata Praetora 600 dla inspekcji lotniczej

Avgeek 15.05.2021

Embraer sprzedał firmie Aerodata Praetora 600 dla inspekcji lotniczej
Biznesowy Embraer Praetor 600 podczas Paris Air Show 2019fot. Piotr Bożyk
Embraer podpisał umowę z niemiecką firmą Aerodata AG dot. sprzedaży Praetora 600, który zostanie przekształcony w samolot inspekcji lotniczej, w celu wypełnienia pełnego zakresu misji inspekcji lotniczej. Samolot ma zostać dostarczony do firmy Aerodata w 2022 r., kiedy to rozpocznie się instalacja systemów i wyposażenia wymaganego do wykonywania zamierzonych misji.
Najnowocześniejszy samolot Praetor 600 w pełni spełnia wysokie wymagania użytkowników i jest przygotowany do instalacji najnowocześniejszego systemu kontroli lotów AeroFIS® firmy Aerodata. Po modyfikacji, samolot zostanie dostarczony i będzie użytkowany przez Ministerstwo Lądu, Infrastruktury i Transportu, Seulski Regionalny Urząd Lotnictwa, Centrum Inspekcji Lotniczej w Korei Południowej, które przeprowadziło międzynarodowy przetarg publiczny na ten zakup i będzie końcowym użytkownikiem tego samolotu. Jest to pierwszy przypadek sprzedaży przez Embraera samolotu do tego typu misji poza Brazylią, co otwiera nowe możliwości rynkowe dla innowacyjnych rozwiązań Embraera wykorzystujących obecne samoloty biznesowe.

Umowa z Aerodata obejmuje również szkolenia zarówno dla pilotów, jak i mechaników oraz wstępny pakiet wsparcia dla końcowego użytkownika. Samolot będzie wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia, takie jak wyświetlacze HUD, wysokiej klasy systemy łączności, Electronic Flight Bag (EFB) oraz dodatkowe, dostosowane do potrzeb klienta elementy wnętrza.

W pełni skonfigurowany samolot inspekcyjny Praetor 600 będzie stanowił najnowocześniejszą platformę zdolną do wykonywania szerokiego zakresu zadań inspekcji lotniczej w trybach przeglądu terenu, nadzoru, inspekcji rozruchowej, inspekcji okresowej, wszelkich inspekcji specjalnych, walidacji procedur oraz kontroli ADS-B.

Warto także dodać, że firma Aerodata wyposażała samolot Beechcraft King Air 350i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrzenej. W Brunszwiku w firmie Aerodata AG został poddany on wtedy gruntownej modyfikacji do wersji kontrolno-pomiarowej Inspekcji Lotniczej PAŻP.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony