Partner serwisu

Embraer dostarczył 22 odrzutowce w Q1. Ponad 14 mld dolarów w portfelu zamówień

Rafał Dybiński 30.04.2021

Embraer dostarczył 22 odrzutowce w Q1. Ponad 14 mld dolarów w portfelu zamówień
Fot. Embraer Media
Embraer dostarczył 22 odrzutowce w pierwszym kwartale bieżącego roku – poinformował producent z Brazylii w oficjalnym komunikacie. Według stanu na 31 marca portfel wiążących zamówień wynosił 14,2 mld dolarów.
Klienci Embraera odebrali w pierwszym kwartale bieżącego roku dziewięć samolotów pasażerskich oraz trzynaście odrzutowców biznesowych. Szczegóły przedstawiamy w zestawieniu poniżej.Flotę KLM Cityhopper, czyli regionalnego przewoźnika należącego do narodowych linii lotniczych Niderlandów, wzmocnił pierwszy odrzutowiec E195-E2. To już 50. samolot producenta z Kraju Kawy dla spółki z Europy Zachodniej. Oficjalny odbiór maszyny odbył się w poniedziałek 19 kwietnia w siedzibie producenta w brazylijskim São José dos Campos. Cztery dni później mogliśmy ją zobaczyć w Warszawie. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Premierowy E-Jet E2 pojawił się również w Afryce, po tym jak samolot odebrały nigeryjskie linie lotnicze Air Peace. Dostarczony odrzutowiec jest pierwszym z trzynastu zamówionych przez przewoźnika z Czarnego Lądu, który posiada również siedemnaście praw do zakupu tych maszyn. Więcej o tym pisaliśmy z kolei w TYM TEKŚCIE.

Embraer od momentu powstania w 1969 roku dostarczył już w sumie ponad 8000 samolotów. Na świecie średnio co dziesięć sekund startują odrzutowce producenta z Brazylii, które przewożą ponad 145 mln pasażerów rocznie. Firma swoje obiekty, biura i centra dystrybucji posiada w obu Amerykach, Afryce, Azji oraz Europie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony