Partner serwisu

Elastyczna Volotea nie straciła pasażerów i uruchomi 10 nowych tras

Rafał Dybiński 16.10.2020

Elastyczna Volotea nie straciła pasażerów i uruchomi 10 nowych tras
fot. Volotea
Volotea uruchomi w okresie świątecznym na przełomie 2020 i 2021 roku dziesięć nowych tras na terenie Francji, Włoch i Hiszpanii oraz zwiększy częstotliwość istniejących połączeń.
Tani przewoźnik zamierza obsługiwać między 17 grudnia a 11 styczniem w sumie aż 143 trasy na wszystkich swoich rynkach na Starym Kontynencie, oferując podróżnym ponad 500 tys. miejsc. To wzrost o 33 proc. w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem.

Więcej lotów z Oviedo i Granady

Volotea w Hiszpanii połączy w świątecznym okresie Oviedo z Granadą, Lanzarote i Las Palmas, a także Bilbao z Granadą. Niskokosztowe linie lotnicze we Francji uruchomią natomiast trzy trasy między Nantes, Perpignan i Lille.

Pozostałe trzy nowe połączenia będą międzynarodowe. Barcelona zyska bezpośrednie rejsy do Werony, następnie Paryż do Genui, aż wreszcie Luksemburg do Tuluzy. Wszystkie dziesięć nowych tras będzie realizowanych w częstotliwości dwóch lotów w tygodniu.

1,8 mln pasażerów w lipcu i sierpniu 

Volotea na początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 skupiła się głównie na krajowych trasach. Dzięki takiemu posunięciu w wakacyjnych miesiącach przewiozła ponad 1,8 mln pasażerów, realizując 13 700 lotów, przy średnim współczynniku wypełnienia samolotów na poziomie 90,2 proc.

- Nasza elastyczność i zdolność do zaoferowania zupełnie nowych sieci krajowych w rekordowym czasie pozwoliła nam utrzymać poziom aktywności zbliżony do lata ubiegłego roku - pochwalił się Carlos Munoz, prezes przewoźnika z hiszpańskiej Katalonii, który jest aktualnie liderem wśród linii lotniczych obsługujących porty w Genui, Nantes, Oviedo, Strasbourgu i Weronie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony