Partner serwisu

El Al utrzymuje most powietrzny Izraela z Chinami

Rafał Dybiński 06.04.2020

El Al utrzymuje most powietrzny Izraela z Chinami
Fot. El Al/ Facebook
Samoloty linii El Al zaangażowane są w most powietrzny z Chinami - poinformował przewoźnik z Izraela w komunikacie na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.
W sumie przewoźnik z Bliskiego Wschodu wykona jedenaście takich rejsów z towarami pilnej potrzeby, pozwalającymi skutecznie walczyć z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Dwa z nich już doleciały nad Morze Śródziemne.

Jednostka ds. Zakupów i Transportu Ministerstwa Obrony Izraela dostarcza w ten sposób swoim rodakom niezbędne artykuły medyczne, w tym maski, kombinezony ochronne oraz respiratory. W spektakularną akcję zaangażowane są również Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ambasada Izraela w Pekinie, a także Mantfield - Międzynarodowa Firma Spedycyjna.

- Operacja przynosi niekonwencjonalne opcje w ramach globalnej potrzeby znalezienia sprzętu dla zespołów medycznych. Opracowaliśmy rozwiązanie, które polega na zbudowaniu mostu powietrznego z Chinami, ku mojej radości dzięki flocie El Al - wyznał Avi Dadon, zastępca szefa sztabu i szefa obrony.

- Chciałbym podziękować wszystkim partnerom z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Zdrowia, Premierowi, ICL i firmie Montfield, którzy ciężko pracowali, aby odnieść sukces w tej operacji. Oczekujemy, że kolejne 10 takich lotów dokończy zamówienia, umożliwiające zespołom medycznym w Izraelu prawidłowe wykonywanie pracy - dodał Dadon.

- El Al i Ministerstwo Obrony pomagają Izraelczykom walczyć z pandemią koronawirusa. Seria jedenastu lotów w moście powietrznym dostarczy nam niezbędny sprzęt do tej wojny - dodał Ronen Shapiro, kierownik działu cargo przewoźnika z Bliskiego Wschodu.

Linie lotnicze El Al rozpoczęły działalność w 1948 roku. Główną bazą narodowego przewoźnika Izraela jest port lotniczy Ben Guriona. 45 samolotów lata do 42 destynacji. El Al zatrudniają 3570 pracowników na stałe i 2608 na krótkoterminowych umowach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo