Partner serwisu

El Al planują bezpłatne rejsy dla dzieci poniżej 12 lat

Rafał Dybiński 09.06.2021

El Al planują bezpłatne rejsy dla dzieci poniżej 12 lat
Fot. El Al
Linie lotnicze El Al planują wprowadzenie bezpłatnych rejsów dla dzieci poniżej dwunastego roku życia – informuje serwis "Simple Flying". Narodowy przewoźnik Izraela liczy, że pobudzi w ten sposób popyt i zachęci do podróży.
Oferta El Al skierowana jest do najmłodszych przemieszczających się z rodzicami lub opiekunami. Niemniej pobierana będzie opłata lotniskowa, której promocja nie obejmie. Dodatkowo nie będzie dotyczyć całej sieci połączeń narodowego przewoźnika Izraela. Skorzystają z niej na pewno klienci wybierający się do Dubaju, a także na Seszele i Phuket oraz do większości europejskich destynacji linii lotniczych znad Morza Śródziemnego.

Rodzice lub opiekunowie pociech muszą liczyć się jednak z koniecznością kwarantanny w przypadku podróży do krajów z "czerwonej listy" zagrożenia COVID-19. To efekt braku wymogu szczepień dzieci zgodnie z prawem obowiązującym w Izraelu.

Jakie będą konkretne korzyści z planowanej promocji? Według obliczeń serwisu "Israel Hayom" za rejs z Tel Awiwu do Paryża dzieci poniżej dwunastego roku życia zapłacą jedynie 105 dolarów, zamiast 534, natomiast na Phuket w Tajlandii jedynie 61 dolarów, zamiast aż 709 dolarów. Czy inne linie lotnicze na świecie również zdecydują się na taki odważny krok? Nie będzie to na pewno łatwa decyzja, bowiem standardowo dotychczas jedynie dzieci do drugiego roku życia były zwolnione z opłaty za bilet lotniczy.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo