Partner serwisu

Ekspansja Wizz Air z Bałkanów. Cztery nowe trasy z Banja Luki

Rafał Dybiński 16.04.2021

Ekspansja Wizz Air z Bałkanów. Cztery nowe trasy z Banja Luki
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Wizz Air uruchomią cztery nowe trasy z Banja Luki. To już trzecie miasto w Bośni i Hercegowinie w siatce połączeń taniego przewoźnika z Węgier, który lata także z Tuzli oraz Sarajewa.
Banja Luka zaoferuje podróżnym od 3 czerwca rejsy niskokosztowca z Europy Środkowo-Wschodniej do niemieckiego Dortmundu. Trzy dni później wystartuje pierwszy samolot do szwajcarskiej Bazylei, a po kolejnej dobie ruszą loty do holenderskiego Eindhoven i szwedzkiego Malmoe.

Wszystkie cztery nowe trasy z Bośni i Hercegowiny będą realizowane dwa razy w tygodniu. Rejsy obsłużą airbusy A320 i A321.

Bazylea, Dortmund, Eindhoven i Malmoe są już dobrze znane podróżującym z Bośni i Hercegowiny, bowiem loty do tych miast znajdują się w rozkładach rejsów Wizz Air z Tuzli oraz Sarajewa z jednym wyjątkiem. Ze stolicy tego kraju na Bałkanach nie można bowiem polecieć do Malmoe.

Lotnisko w Banja Luce ma być ważne również dla największego konkurenta przewoźnika z Węgier, czyli Ryanaira. Linie lotnicze z Zielonej Wyspy będą stąd oferować rejsy do Bergamo, Berlina, Charleroi, Goeteborga, Memmingen, Wiednia i portu Frankfurt-Hahn.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony